Amerykański przedsiębiorca z branży technologicznej. Keneth Lin to założyciel i dyrektor generalny Credit Carma, platformy do darmowego zarządzania i monitorowania swoich kredytów. Wartość firmy jest wyceniana na 3,5 mld USD.

Tytuły:

-założyciel Multilytics Marketing

-założyciel i dyrektor generalny Credit Carma

Początki kariery

Kenneth Lin urodził się w Chinach, jednak już w wieku czterech lat wraz z rodzicami wyemigrował do USA. Ukończył Boston University, a pod koniec lat 90-tych pracował w branży kart płatniczych. W 2006 roku założył Multilytics Marketing, spółkę zajmującą się marketingiem w oparciu o nowoczesne bazy danych.

Credit Carma

Lin wpadł na pomysł założenia firmy już w 2006 roku. Wtedy zorientował się jak trudno jest otrzymać informację o swojej zdolności kredytowej i postanowił stworzyć alternatywę. Credit Karma została założona w 2007 roku, a do roku 2015 osiągnęła pułap 40 mln użytkowników!

Widząc skalę zainteresowania Lin postanowił poszerzyć ofertę spółki. Credit Carma wprowadziła na swojej platformie urządzenia analityczne, takie jak kalkulatory kredytowe, monitorowanie kredytów czy filmy instruktażowe. W dobrze prosperującą firmę zainwestował Google Capital.

Credit Carma jest jednym z FinTechowych jednorożców, czyli startupów wartych ponad 1 mld USD.

Keneth Lin- człowiek, który zrewolucjonizował rynek kredytowy

Zdaniem prestiżowego Forbesa, Lin „na zawsze zmienił sposób interakcji Amerykanów z ich kredytami”. Właściciel Credit Carma mówi, że jego nadrzędnym celem było usprawnienie procesu otrzymywania pożyczki. Zamiast 20 czy 30 minut, cały proces miał zajmować dwa lub trzy kliknięcia.

Credit Carma jest jedną z najgorętszych firm FinTechowych na rynku. Startup zlokalizowany w San Francisco w roku 2015 zanotował przychody rzędu 368 mln USD.

/RT