– Pomimo ciągłych spadków i wzrostów kursu Bitcoina nasze potrawy są zawsze tak samo smaczne. Wykorzystaj więc swoje Bitcoiny i zainwestuj w coś tak dobrego, że palce lizać – głosi komunikat KFC.

Czytaj także: Islam przeciwko Bitcoinowi. Prowadzi do ignorancji

Za kurczaki z KFC zapłacisz Bitcoinem

KFC akceptuje płatności Bitcoinem

Jak to działa? Naturalnie nie można wejść do kanadyjskiego KFC i zapłacić Bitcoinem przy kasie… Sieć akceptuje płatności BTC przez BitPay – jako jedną z metod płatności. „Bitcoin Bucket” kosztuje 20 dolarów, czyli niespełna 70 zł.

To nie pierwszy raz, kiedy KFC udowadnia, że nie boi się nowinek technologicznych. Parę miesięcy temu pisaliśmy o wdrożeniu w chińskim mieście Hangzhou, dzięki któremu można płacić za pomocą… uśmiechu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Płatność za jeden uśmiech.

Wygląda na to, że KFC Canada postanowiło dołączyć do coraz szerszego grona entuzjastów kryptowalut. Na razie nie wpłynęło to na wzrost cen akcji Yum! Brands – właściciela KFC. W kolejnym wpisie na TT firma poinformowała, że rozważa przyjmowanie płatności także za pomocą innych kryptowalut.

O krok dalej poszedł natomiast rosyjski oddział Burger Kinga, który zaczął emitować własną kryptowalutę o nazwie Whoppercoin. Jeżeli dokonamy zakupu w rosyjskich restauracjach Burger King to do specjalnego wirtualnego portfela otrzymamy jednego Whoppercoina za jednego rubla. Jako portfel posłuży nam specjalna aplikacja mobilna. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Whoppercoin – nowa kryptowaluta od Burger Kinga.

Czytaj także: Białoruś zwalnia kryptowaluty z podatku na 5 lat

W Polsce za jedzenie też można płacić Bitcoinem

Bitcoin Bucket KFC

Czy ten trend dotrze do Polski? Raczej nie. Wydaje się, że jest to tylko chwyt marketingowy. Chociaż ktoś, kto uważnie śledzi polski rynek zamawiania jedzenia online od razu przypomni sobie o wdrożeniu Pyszne.pl, które akceptuje płatności Bitcoinem.

Co prawda KFC posiada w Polsce własny system dostaw i nie współpracuje z Pyszne.pl, ale potrawy z wielu innych restauracji można opłacić za pomocą kryptowaluty. Czy płatność kryptowalutą za jedzenie to coś nadzwyczajnego?

Okazuje się, że nie. Pierwsza w historii transakcja dokonana przy użyciu BTC dotyczyła właśnie zakupu pizzy. Kupującym był Laszlo Hanyecz, który za swoje danie zapłacił 10 tys. Bitcoinów, co wtedy było równowartością około 80 zł. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Na pyszne.pl zapłacisz Bitcoinami.