O sprawie pisze Reuters. Rundzie inwestycyjnej przewodził SoftBank wraz z Vision Fund II. W dofinansowaniu udział wzięły także Adit Ventures, Honeycomb Asset Management i WestCap Group. Dzięki wycenie na poziomie 46 mld USD Klarna umocniła się na pozycji najwyżej wycenianego prywatnego fintechu na Starym Kontynencie.

Klarna pozyskuje kolejne miliony

O planowanej inwestycji w Klarnę pisaliśmy na Fintek.pl już pod koniec maja. Teraz potwierdziły się doniesienia między innymi CNBC – w rundzie miał wziąć udział SoftBank, a dofinansowanie miało być niższe od pozyskanego wcześniej 1 mld USD. Ostatecznie firma Siemiątkowskiego otrzymała 639 mln dolarów na dalszy rozwój.

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, to już kolejne pokaźne dofinansowanie Klarny – kilka miesięcy temu fintech pozyskał 1 mld USD od inwestorów. Wtedy wycena firmy zatrzymała się na poziomie 31 mld dolarów. Już wtedy był to najwyżej wyceniany prywatny fintech w Europie, ale teraz tylko zwiększył przewagę nad konkurencją (między innymi Deliveroo i Checkout).

Klarna oferuje przede wszystkim rozwiązania z zakresu odroczonych płatności, ale udostępnia także inne usługi z zakresu e-commerce. Fintech stawia obecnie na ekspansje w Wielkiej Brytanii i w USA. Z usług Klarny ma korzystać ponad 90 mln ludzi na całym świecie, a każdego dnia firma przetwarza 2 mln transakcji.

Kolejny krok w rozwoju Klarny to zapewne debiut na giełdzie. Reuters podaje, że IPO spółki możemy się spodziewać pod koniec obecnego lub na początku przyszłego roku.