O sprawie pisze m.in. CNBC. Obecnie fintech założony przez Sebastiana Siemiątkowskiego jest wyceniany na 31 mld USD- to efekt poprzedniego dofinansowania w wysokości 1 mld dolarów. Tym samym Klarna jest najwyżej wycenianym prywatnym fintechem w Europie. Możliwe jednak, że już niedługo zwiększy swoją przewagę na konkurencją.

Wycena Klarny wzrośnie do poziomu 40 mld USD?

Zgodnie z informacjami podawanymi przez CNBC i Business Insider Klarna ma pozyskać kolejne dofinansowanie, które podbije jej wycenę do 40 mld USD. Na razie nie wiadomo o jakiej sumie inwestycji mowa, ale prawdopodobnie będzie ona niższa niż otrzymane niedawno 1 mld dolarów. W rundzie inwestycyjnej ma wziąć udział między innymi japoński SoftBank.

Tym samym Klarna umocniłaby się na pozycji najwyżej wycenianego prywatnej firmy technologicznej w Europie, dystansując takie spółki jak aplikację do zamawiania jedzenia Deliveroo (wspierane przez Amazona), czy fintech przetwarzający płatności Checkout.

Klarna to fintech założony w 2005 roku przez Sebastiana Siemiątkowskiego. Firma oferuje między innymi usługi odroczonych płatności (BNPL). Na razie spółka wciąż nie jest notowana na giełdzie, ale zgodnie z informacjami podawanymi jakiś czas temu przez Reutersa IPO Klarny ma nastąpić w okolicy 2022 roku.

Dynamiczny rozwój Klarny sprawił, że w 2021 roku Sebastian Siemiątkowski znalazł się na liście najbogatszych ludzi na świecie przygotowanej przez Forbesa. Uplasował się on na 1444 miejscu z majątkiem w wysokości 2,2 mld USD.