Partner serwisu Visa dla biznesu

Klarna przejmuje włoski fintech od odroczonych płatności

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 14 lutego 2020, 17:03 Aktualizacja: 14 lutego 2020, 17:05

Fintech Klarna poinformował o przejęciu włoskiego lendtechu specjalizującego się w odroczonych płatnościach – Moneymour. Na razie nie ujawniono kwoty transakcji.

Klarna

Klarna przejmuje Moneymour – włoski lendtech specjalizujacy się w odroczonych płatnościach –  czytamy na Finextra. Przejęcie fintechu to sygnał, że Klarna szykuje się na ekspansję we Włoszech. Finalizacja transakcji ma nastąpić jeszcze w I kw. 2020 roku.

Moneymour powstał w 2017 roku. Firma specjalizuje się w płatnościach odroczonych – przy tym wykorzystuje – a jakże – autorską metodę weryfikacji zdolności kredytowej. Model scoringowy Moneymour jest oparty o rozwiązania wykorzystujące PSD2 – dzięki temu klient może liczyć na szybką decyzję kredytową po podaniu minimum informacji.

Oferta dla Millenialsów

Wg Klarny technologia Moneymour i jej proces weryfikacji, są dopasowane do potrzeb millenialsów, czyli ludzi, którzy chcą, by wszystko było „plug and play” i szybko rezygnują, gdy muszą podać informacje wymagające wysiłku fizycznego lub intelektualnego.

CTO Klarna Koen Köppen napisał, że jest pod wrażeniem osiągnięć włoskiej spółki, który opracował ciekawą ofertę, ponadto dzięki wiedzy i doświadczeniu zespołu Klarna będzie mogła dalej rozwijać się na rynku włoskim i nie tylko.

Klarna to szwedzki fintech z licencją bankową założony w 2005 roku. Firma operuje w kilkunastu krajach, a jej usługa odroczonej płatności dostępna jest w 200 tys. sklepów internetowych. Całkowita liczba klientów przekracza 85 mln osób, a pracowników – ponad 2,5 tys. Szacowana wartość Klarny to ponad 5,5 mld dolarów (największy europejski fintechowy jednorożec). Jak na razie, Klarna nie oferuje w Polsce płatności odroczonych, ale polski rynek w ostatnim czasie mocno stawia na rozwój w tym kierunku, o czym świadczy ekspansja PayPo, Twisto czy też oferta Monedo.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

klarna-przejmuje-wloski-fintech-od-odroczonych-platnosci