Etsy to największy na świecie marketplace z unikatowymi produktami i rękodziełami. Rzemieślnicze meble, dekoracje, ubrania czy ozdoby – można je kupić właśnie tutaj. Za pośrednictwem Etsy sprzedaje też sporo polskich firm, które dzięki platformie mogą dotrzeć do zagranicznych klientów – głównie w USA i Wielkiej Brytanii. Obecnie za pośrednictwem Etsy sprzedaje ok. 3 mln przedsiębiorców na całym świecie.

BNPL jest coraz popularniejsze

Klarna powiadomiła dzisiaj, że będzie oferować płatności odroczone za Etsy dla klientów z USA za pośrednictwem znanego również w Polsce Adyen. Kupujący będą mogli odroczyć płatności od 50 USD do 10 tys. USD.

BNPL, czyli Buy Now, Pay Later to jeden z ciekawszych kierunków rozwoju fintech. Lendtechy takie jak Klarna cieszą się sporą popularnością w e-commerce, gdyż pozwalają na wygodne odroczenie płatności,  a jednocześnie – zwiększają poziom transakcyjności merchantów.

W Polsce również rozwija się ten segment fintech, który reprezentowany jest m.in. przez PayPo i Twisto. Potencjał rynku BNPL nad Wisłą szacowany jest od 8% do 20% wartości całego e-commerce w perspektywie kilku najbliższych lat.

/Fintek.pl/LP