Na ten temat porozmawialiśmy z Rafałem Winnickim, zajmującym stanowisko director of fraud and risk management department w Getin Noble Banku. Rozmowa odbyła się w trakcie konferencji Poland & CEE Digital Finance Summit.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Czy klienci faktycznie są bardziej świadomi konieczności ochrony swoich danych w Internecie? Cyberbezpieczeństwo to bardzo ważny temat, którego nie wolno bagatelizować.

-Zdecydowanie tak. Większa świadomość klientów wynika z kilku czynników. Przede wszystkim jest coraz więcej informacji na rynku związanych z tożsamością i tym jak jej bronić w Internecie. Szczególnie banki zaangażowały się w przekazywanie tego typu informacji i używają do tego możliwie szerokich kanałów. Jest to bankowość internetowa, bankowość mobilna, czy szerokie komunikaty prasowe na ten temat, więc na pewno te komunikaty wzmocnione szeroko podawanymi informacjami osiągają swój cel – wyjaśnia Rafał Winnicki z Getin Noble Banku.

Banki regularnie ostrzegają klientów przed próbami wyłudzania danych. Ostatnio komunikaty na temat cyberbezpieczeństwa publikował PKO Bank Polski.