Partner serwisu Visa dla biznesu

Klienci Millennium w końcu doczekali się Apple Pay

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Millennium
Opublikowano: 15 kwietnia 2019, 21:35 Aktualizacja: 9 maja 2019, 16:39

Po długich miesiącach oczekiwania Apple Pay wreszcie debiutuje w Banku Millennium. Klienci mogą już podpinać do mobilnego portfela Apple debetowe karty Visa i Mastercard. Usługa nie jest na razie dostępna dla kart prepaid.

O wdrożeniu informowali od rana klienci Millennium, a biuro prasowe banku potwierdziło te doniesienia. Tym samym Bank Millennium stał się 12-stym bankiem, który zaoferował Apple Pay. Wśród największych instytucji działających w Polsce na liście brakuje tylko Citi Handlowego. Pełna lista banków oferujących Apple Pay dostępna jest tutaj.

Bank Millennium zapowiadał wdrożenie w lutym bieżącego roku, podczas konferencji na temat wyników finansowych. Termin udostępnienia płatności ustalono na połowę marca, ale niestety wdrożenie musiało zostać przesunięte – Apple Pay miało pojawić się najpóźniej w połowie kwietnia 2019 r. Ostatecznie Millennium zrobił klientom małą niespodziankę i udostępnił AP nieco wcześniej.

Co prawda banki nie dzielą się dokładnymi statystykami na temat transakcyjności Apple Pay, ale nieoficjalnie wiadomo, że klienci z iPhone’ami chętniej korzystają z mobilnych płatności niż użytkownicy Androida. Można postawić wielce prawdopodobną tezę, że jeśli korzystasz ze sprzętu Apple to lubisz wydawać pieniądze i interesują Cię nowinki technologiczne.

Z Apple Pay mogą korzystać posiadacze smartfonów iPhone 6 i nowszych, a także iPhone SE, iPad Pro, iPad (5. generacja), iPad Air 2 oraz iPad mini 3 i nowszych. W fizycznych sklepach można płacić również przy użyciu AppleWatchów.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

klienci-sie-doczekali-apple-pay-w-banku-millennium