Wdrożenie usługi w tej sieci było poprzedzone pilotażem w 5 sklepach. Oney Raty oprócz Decathlona są dostępne także w Auchan.

Oney Raty w sklepach Decathlon

Oney Raty pozwala klientom Decathlon sfinansować zakupy. Na stronie oneyraty.pl podaje się kwotę kredytu i liczbę rat oraz wypełnia wniosek. Następnie odbywa się weryfikacja tożsamości jedną z dwóch metod: Blue Media (przelew weryfikacyjny ) lub Kontomatik (logowanie do konta bankowego). Na koniec kupujący akceptuje umowę i płaci w kasie otrzymanym kodem kreskowym. Wszystko dzieje się online, bez potrzeby weryfikacji kredytu przez kasjera.

Oney Raty to aplikacja webowa, która może zostać wdrożona w sklepie stacjonarnym lub punkcie obsługowym. Możliwe są dwa modele współpracy: z integracją techniczną Oney Raty z systemem kasowym lub bez. W pierwszej opcji, by zrealizować płatność, kasjer skanuje kod widoczny na smartfonie klienta. W modelu bez integracji kasowej, przeznaczonym przede wszystkim dla małych sieci handlowych i punktów usługowych, partnerom udostępniania jest webowa platforma. Dzięki temu, że cały proces przebiega online, nie powoduje on wydłużenia obsługi na kasie.

Partnerem odpowiedzialnym za dostarczenie rozwiązania pożyczkowego jest Smartney. To młody fintech, również należący do Grupy Oney.