Partner serwisu Visa dla biznesu

Millennium dostało zielone światło od KNF na przejęcie eurobanku

Fintek
Fintek
#KNF#Millennium
Opublikowano: 28 maja 2019, 21:35 Aktualizacja: 28 maja 2019, 21:42

Przejęcia na rynku bankowym zawsze wywołują wiele emocji. Nie jest tajemnicą, że Bank Millennium kupuje Euro Bank SA. Proces nabycia jednego banku przez drugi jest jednak skomplikowany, wymaga wielu zgód m.in. KNF-u i UOKiK-u.

Nowości w aplikacji eurobanku. Płatności HCE dla kart Visa

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu planowanego nabycia przez Banco Comercial Português, za pośrednictwem Millennium SA, akcji Euro Banku SA od SG Financial Services Holding w liczbie powodującej przekroczenie progu 50% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu oraz udziału w kapitale zakładowym Euro Banku SA – czytamy w komunikacie KNF.

O sprawie przejęcia Euro Bank SA przez Millennium pisaliśmy w listopadzie 2018 roku. Wartość transakcji to 1,83 mld zł. Na początku stycznia zgodę na realizacje transakcji wydał UOKiK. Dzisiaj zielone światło dała także Komisja Nadzoru Finansowego.

Finalizacja przejęcia ma nastąpić jeszcze w 2019 roku – marka Eurobank prawdopodobnie zniknie z rynku. Po realizacji transakcji Bank Millennium awansuje na 6. pozycję pod względem wielkości w Polsce.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

knf-daje-zielone-swiatlo-millennium-na-przejecie-eurobanku