Partner serwisu Visa dla biznesu

KNF reaktywuje zespół ds. Fintech

Fintek
Fintek
#Fintech#KNF
Opublikowano: 10 grudnia 2019, 17:48 Aktualizacja: 11 grudnia 2019, 08:51

Dzisiaj w siedzibie KNF odbyło się spotkanie, które zainaugurowało wznowienie działania Zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech). Departament Fintech w KNF działa, a jego nowy szef Zbigniew Wiliński zapowiedział wsparcie w likwidacji barier do rozwoju sektora finansowych technologii.

KNF Fintech

W spotkaniu w siedzibie KNF udział wzięło ok. 60 przedstawicieli rynku. Gospodarzem wydarzenia był Zbigniew Wiliński – dyrektor depratamentu innowacji finansowych FinTech w UKNF (na początku października na tym stanowisku zastąpił on Magdalenę Borowik).

Szef departamentu przedstawił prezentację obrazującą m.in. obszary zapytań w ramach Programu Innovation Hub. W okresie 5 stycznia do 30 czerwca 2019 roku do programu wpłynęło 101 zapytań, z których ponad 80 dotyczyło sektora bankowego i rynku kapitałowego. Obszary tematyczne zapytań dotyczyły m.in. robo-doradztwa, usług dostępu do informacji o rachunku (PSD2), blockchaina czy technologii biometrycznych.

Dalsza likwidacja barier dla rozwoju fintechów

W 2017 roku UKNF zidentyfikował ponad 100 barier dla rozwoju fintechów. Wciąż jest ich sporo, bo ponad 80. UKNF zapowiedział, że będzie dalej prowadzić działania mające na celu identyfikację i wspieranie ich likwidacji.

Z zapowiedzi szefa departamentu wynika, że urząd nie zapomniał o branży fintech. Spotkanie, w którym udział wzięło ponad 60 przedstawicieli rynku sugeruje, że dialog z przedsiębiorcami i bieżące rozwiązywanie problemów jest jednym z elementów strategii, której celem jest praca nad stworzeniem przyjaznego ekosystemu do rozwoju finansowych technologii nad Wisłą.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

knf-reaktywuje-zespol-ds-fintech