Pod koniec grudnia uruchomienie platformy edukacyjnej KNF zapowiedział Zbigniew Wiliński, dyrektor departamentu FinTech w UKNF. W rozmowie z Izabelą Kozakiewicz wskazał jak ważnym punktem w strategii UKNF jest edukacja. Prace nad platformą trwały ponad 6 miesięcy, a Urząd przeprowadził już pierwsze szkolenia w szkołach średnich. To właśnie ich uczniowie mają m.in. skorzystać z dostępu do darmowych kursów.

KNF uruchamia platformę e-learningową

Celem nowej inicjatywy UKNF jest wyjaśnienie w przystępny sposób zasad funkcjonowania oraz możliwości, jakie dają innowacyjne rozwiązania na rynku finansowym. Projekt ten ma zwracać także uwagę na możliwe zagrożenia. Wiedza na temat FinTech przekazywana jest za pomocą e-learningu, animacji, komiksów i quizów. Na zakończenie kursu można wypełnić test wiedzy i zdobyć certyfikat.

Dostępne na platformie bezpłatne kursy podzielone są na bloki tematyczne, obecnie dotyczą one otwartej bankowość i innowacji w obszarze płatności, crowdfundingu inwestycyjnego, robo-doradztwa, kryptoaktywów i fake newsów. W przyszłości zakres szkoleń ma być rozwijany, a propozycje kolejnych tematów można przesyłać na adres: fintech@knf.gov.pl.

Platforma edukacyjna FinTech KNF została uruchomiona na stronie fintech.gov.pl, która została niedawno reaktywowana. Wszystkie kursy dostępne są pod adresem https://edukacjafintech.mynetwork.pl/.