Partner serwisuVisa dla biznesu

KNF


Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) to główny urząd nadzorczy dla sektora finansowego w Polsce. KNF nadzoruje sektor bankowy, ubezpieczeniowy, inwestycyjny oraz płatniczy. Celem nadzoru jest ochrona depozytów Polaków. KNF prowadzi rejestr krajowych instytucji płatniczych, małych instytucji płatniczych, instytucji pożyczkowych. KNF wydaje także rekomednacje dla sektora finansowego np. rekomendacje dotyczące polityki kredytowej banków. Urząd słynie z tzw. listy ostrzeżeń KNF, na którą wpisywane są firmy i osoby prowadzące działalność niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Jedną z inicjatyw KNF jest piaskownica regulacyjna dla fintechów. Przewodniczącym KNF jest dr hab. Jacek Jastrzębski.
UKNF publikuje stanowisko w sprawie utrwalania kontaktów z klientami firm inwestycyjnych
24 grudnia 2021, 06:00

Nadzorca zaznacza jednak, że jest ono ograniczone do wybranych aspektów tego zagadnienia i nie powinno być traktowane jako kompleksowe opracowanie w tym zakresie.

MC2 Innovations z licencją małej instytucji płatniczej
22 grudnia 2021, 10:49

Spółka Anny Streżyńskiej będzie mogła m.in. obsługiwać transakcje oraz wydawać instrumenty płatnicze.

KNF uruchamia nową stronę o sektorze FinTech
24 listopada 2021, 10:19

W serwisie znajdują się informacje m.in. o aktualnościach i trendach w rozwoju branży oraz stanowiskach i komunikatach KNF.

Jest zgoda KNF na przejęcie Aviva Polska przez Allianz
9 listopada 2021, 09:03

Tym samym zakończył się proces regulacyjny związany z zatwierdzeniem transakcji nabycia przez Allianz polskich spółek z Grupy Aviva.

mPay nie przejmie Domu Maklerskiego Banku BPS? Jest sprzeciw KNF
8 listopada 2021, 16:01

Powodem takiej decyzji są przesłanki określone w ustawie o obrocie instrumentami finansowymi.