Partner serwisu Visa dla biznesu

KNF wpisało eXbino na listę ostrzeżeń publicznych

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#KNF
Opublikowano: 26 kwietnia 2018, 15:38 Aktualizacja: 20 lutego 2019, 19:54

eXbino zostało wpisane na listę ostrzeżeń publicznych KNF. Jest to firma należąca do Seymour BV, zarejestrowanej w Curacao. Jaki jest zarzut? Prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia.

Innovation Hub w KNF działa prawie pół roku. Jak sobie radzi?

KNF na listę ostrzeżeń publicznych wpisało eXbino – platformę opcji binarnych. Komunikat wydany przez Komisję Nadzoru Finansowego nie wyjaśnia szczegółów sprawy. Możemy przeczytać, że postępowanie toczy się w sprawie o czyn z art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi – a dokładniej prowadzenie działalności maklerskiej bez zezwolenia.

Co zawiniło?

Opcja binarna pojawiła się na rynku stosunkowo niedawno. Jest to jeden z rodzajów pochodnych instrumentów finansowych, który pozwala inwestorom zarabiać na wahaniu cen aktywów. eXbino reklamuje się, jako bezpieczna i stabilna platforma, która podobno stosuje najwyższej klasy zabezpieczenia. Z komunikatu KNF dowiadujemy się, że przewodniczący Komisji przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot, a zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa trafiło do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Komisja Nadzoru Finansowego wystosowała kolejny komunikat w sprawie spółki GetBack. Dotyczy on środków prawnych, jakie zostały podjęte przez Urząd w celu przeciwdziałania naruszeniu przepisów. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

knf-wpisalo-exbino-na-liste-ostrzezen-publicznych