Od dnia 11 grudnia 2019 roku nie będzie możliwości zaciągania nowych pożyczek online oraz rejestracji nowych kont na platformie Kokos.pl – podał dzisiaj serwis PRNews. Informację potwierdza biuro prasowe Blue Media. Klienci wciąż będą mogli zalogować się do panelu użytkownika, spłacać aktualne zobowiązania, czy przekazywać środki do inwestorów, którzy wcześniej udzielili pożyczek.

Kokos.pl zostanie zamknięty 11 grudnia

Kokos.pl to najstarszy portal pożyczek społecznościowych w Polsce, który działał na rynku od ponad 10 lat. Pierwsze duże zmiany w serwisie zaczęły pojawiać się na początku 2018 roku, kiedy to Kokos.pl zaktualizował własny regulamin. Od stycznia zeszłego roku pożyczek na platformie mogły udzielać wyłącznie firmy wpisane do Rejestru Instytucji Pożyczkowych prowadzonego przy Komisji Nadzoru Finansowego.

Aktualizacja regulaminu była podyktowana zmianą ustawy o kredycie konsumenckim, a także zmianą podejścia organów nadzorczych do udzielania pożyczek w modelu social lending – tłumaczyło Blue Media. Już wtedy serwis stracił swój społecznościowy charakter. Więcej o zmianie regulaminu Kokos.pl z początku 2018 roku można przeczytać w podlinkowanym tekście.