Buffett spytany o Bitcoina odpowiedział, iż „Bitcoin to miraż. Jest tylko narzędziem transmitowania pieniędzy. Czeki i przelewy bankowe też nim są – nikt jednak nie próbuje inwestować w czeki lub przelewy. To co robi Bitcoin można zreprodukować na wiele innych sposobów”.

Czytaj także: Ten fintech pozwala płacić złotem

Jak to jest z tym Bitcoinem?

Zdaniem Buffetta Bitcoin nie spełnia nawet kryterium bycia walutą. Waluta jest czymś, w czym wyceniane są dobra i usługi. Póki co jednak wszystkie dobra lub usługi, za które można zapłacić Bitcoinem wyceniane są w dolarze lub innej uznanej walucie a przy transakcji cena dobra przeliczana jest na odpowiednią ilość bitcoinów

Z drugiej strony, takie osobistości jak Steve Wozniak twierdzą, że BTC jest lepszy od dolara i złota. Steve Wozniak to jeden z twórców firmy Apple. Ostatnio przyznał, że zakupił BTC, gdy ten był po 700 dolarów. Niedawno stwierdził także, że BTC jest lepszy od złota i dolara.

Około godziny 13 czasu polskiego za jednego BTC trzeba było zapłacić 8035 USD. Wcześniej kurs ten był jeszcze wyższy i oscylował w granicy 8100 amerykańskich dolarów. Pomyśleć, że jeszcze kilka miesięcy temu ekscytowaliśmy się tym, że cena BTC przekroczyła 5 tysięcy USD… Na dzień dzisiejszy kapitalizacja Bitcoina to już 134,2 mld dolarów.

Więcej na temat związany z najpopularniejszą kryptowalutą można przeczytać w poniższych tekstach:

Czytaj także: BTC to bańka spekulacyjna

Czytaj także: Jak kopią Bitcoina w Wenezueli?

Czytaj także: Bitcoin to fatamorgana wartości

Czytaj także: Giełdy przekonują się do Bitcoin Cash? Coinbase zapowiada wsparcie