Partner serwisu Visa dla biznesu

Kolejna granica pokonana. Bitcoin wart już ponad 8 tysięcy dolarów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Bitcoin
Opublikowano: 20 listopada 2017, 12:58 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 20:11

Kurs Bitcoina przekroczył 8 tysięcy dolarów. To była tylko kwestia czasu. Wraz ze wzrostem kursu pojawia się coraz więcej głosów, że jest to szaleństwo i tak naprawdę bitcoin nie posiada „żadnej wewnętrznej wartości”. Takiego zdania jest na przykład Warren Buffet.

Buffett spytany o Bitcoina odpowiedział, iż „Bitcoin to miraż. Jest tylko narzędziem transmitowania pieniędzy. Czeki i przelewy bankowe też nim są – nikt jednak nie próbuje inwestować w czeki lub przelewy. To co robi Bitcoin można zreprodukować na wiele innych sposobów”.

Czytaj także: Ten fintech pozwala płacić złotem

Jak to jest z tym Bitcoinem?

Zdaniem Buffetta Bitcoin nie spełnia nawet kryterium bycia walutą. Waluta jest czymś, w czym wyceniane są dobra i usługi. Póki co jednak wszystkie dobra lub usługi, za które można zapłacić Bitcoinem wyceniane są w dolarze lub innej uznanej walucie a przy transakcji cena dobra przeliczana jest na odpowiednią ilość bitcoinów

Z drugiej strony, takie osobistości jak Steve Wozniak twierdzą, że BTC jest lepszy od dolara i złota. Steve Wozniak to jeden z twórców firmy Apple. Ostatnio przyznał, że zakupił BTC, gdy ten był po 700 dolarów. Niedawno stwierdził także, że BTC jest lepszy od złota i dolara.

Około godziny 13 czasu polskiego za jednego BTC trzeba było zapłacić 8035 USD. Wcześniej kurs ten był jeszcze wyższy i oscylował w granicy 8100 amerykańskich dolarów. Pomyśleć, że jeszcze kilka miesięcy temu ekscytowaliśmy się tym, że cena BTC przekroczyła 5 tysięcy USD… Na dzień dzisiejszy kapitalizacja Bitcoina to już 134,2 mld dolarów.

Więcej na temat związany z najpopularniejszą kryptowalutą można przeczytać w poniższych tekstach:

Czytaj także: BTC to bańka spekulacyjna

Czytaj także: Jak kopią Bitcoina w Wenezueli?

Czytaj także: Bitcoin to fatamorgana wartości

Czytaj także: Giełdy przekonują się do Bitcoin Cash? Coinbase zapowiada wsparcie


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kolejna-granica-pokonana-bitcoin-wart-juz-ponad-8-tysiecy-dolarow