Instagram podbija serca swoich użytkowników i chyba śmiało możemy powiedzieć, że aplikację Snapchat zostawił daleko w tyle. Tym razem zaskakuje użytkowników nową funkcją Nametags, która pozwala stworzyć specjalny obraz, a po jego zeskanowaniu można od razu obserwować daną osobę. O sprawie informuje serwis TechCrunch.

Nametags – nowa funkcja od Instagrama

Z Instagrama korzysta już chyba każdy – publikujemy zdjęcia z restauracji, filmy z podróży i zalewamy swoich znajomych relacjami insta stories. Apka jest idealnym narzędziem również dla influencerów, a teraz staje się jeszcze bardziej przyjazna. Nowa funkcja Nametags ma ułatwić ludziom wizualne promowanie swojego konta na Instagramie. Umożliwia śledzenie znajomego, którego właśnie poznałeś – wystarczy, że otworzy on swój Nametags, a Ty go zeskanujesz. Podobna funkcja jest na Snapchacie – tutaj w postaci kodu QR.

Instagram zyskuje na popularności głównie dzięki udostępnianiu co i rusz nowych funkcji. Miesiąc temu pisaliśmy, o możliwych zmianach dotyczących robienia screenów – jeśli użytkownik zrobił screena Twojego insta stories, będziesz o tym niezwłocznie wiedział. Instagram poinformował, że aplikacja prowadzi testy na grupie użytkowników, które mają pokazać, czy proponowane zmiany dobrze się przyjmą. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.