– Ostateczna cena nabycia zostanie skorygowana o zmianę wartości księgowej Euro Banku na dzień zamknięcia transakcji. Po uzyskaniu wymaganych zgód i akceptacji nastąpi fuzja obu instytucji w drugiej połowie 2019 roku – czytamy w informacji prasowej Banku Millennium.

Na marginesie warto przypomnieć, że już na początku przyszłego roku w Banku Millennium mają pojawić się płatności mobilne Apple Pay. Więcej na temat można przeczytać tutaj.

Fuzja Banku Millennium i Euro Banku już w IV kwartale 2019 r.

Na razie instytucje czekają na zgody Komisji Nadzoru Finansowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a transakcja powinna zostać zamknięta w II kwartale 2019 roku. Połączenie operacyjne Banku Millennium i Euro Banku planowane jest na IV kwartał 2019 r.

Transakcja przyniesie Bankowi Millennium 1,4 mln nowych klientów, co pozwoli im osiągnąć szóstą pozycję pod względem liczby klientów detalicznych w Polsce oraz znacznie zwiększy zasięg geograficzny poprzez poprawę obecności banku w mniejszych miastach. Co więcej przejęcie zmniejszy udział walutowych kredytów hipotecznych w całkowitym portfelu kredytów Banku Millennium do poziomu poniżej 25%.

W informacji prasowej czytamy, że do 2020 roku Millennium chce zwiększyć sprzedaż kredytów gotówkowych, skierowanych do nowych klientów – o 40%. Dodatkowo Bank Millennium wspólnie z Euro Bankiem chce budować jeden silny bank z centrami zarządzania w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

To kolejne duże przejęcie na polskim rynku bankowym. Wcześniej Santander Bank Polska (BZ WBK) kupił wydzieloną część Deutsche Banku, a BGŻ BNP Paribas jest w trakcie przejmowania Raiffeisen Bank Polska. Wygląda na to, że już niedługo liczba banków na polskim rynku zostanie uszczuplona o co najmniej trzy instytucje.