Tylko w III kw. 2020 roku w PayPal zarejestrowało się 15,2 mln nowych użytkowników. W sumie ma ich ponad 361 mln. W tym roku liczba nowych użytkowników prawdopodobnie przekroczy 70 mln osób. Zwiększyła się także liczba kont biznesowych – przybyło ich 1,5 mln. Przed pandemią kwartalnie rejestrowało się dwukrotnie mniej firm.

Rekordowe przychody i dochody

Przychody PayPala wyniosły 5,46 mld USD, a dochody – blisko 1 mld USD. To wzrost o odpowiednio 25 proc. rdr i 40 proc. rdr. Wyniki są rekordowe, ale niestety inwestorzy zareagowali negatywnie – kurs spółki obniżył się o 5% do 187 USD za akcję.

Analitycy nie mają pewności co jest powodem spadków – być może przyczyną są większe oczekiwania, tzn. spodziewano się jeszcze lepszych wyników.

PayPal wyniki finansowe

PayPal oferuje BNPL i płatności w krypto

Przypomnijmy, że PayPal to fintech, który odważnie wchodzi na nowe rynki. Niedawno firma wdrożyła nowy produkt z zakresu Buy Now, Pay Later. Ponadto należący do PayPala fintech Venmo, który specjalizuje się w płatnościach p2p, uruchomił własną kartę kredytową przy wsparciu Visa.

Uwadze naszych Czytelników nie uszła pewnie także informacja o uruchomieniu przez PayPala portfela kryptowalut – niebawem użytkownicy będą mogli płacić bitcoinem w 28 mln sklepów internetowych.

W Polsce PayPal ma ok. 1,6 mln klientów.

/LP