Od początku listopada bank uruchomił procedury umożliwiające otwieranie kont i korzystanie z produktów bankowych przez wszystkie osoby, które nie są rezydentami Unii Europejskiej. W szczególności dotyczy to Ukraińców, którzy są obecnie są największą grupą narodową przyjeżdżającą do pracy w Polsce.

Czytaj także: Gdzie ta rewolucja fintechowa?

Specjalna oferta dla obywateli Ukrainy

W nowej ofercie dostępne są wszystkie konta osobiste i inne produkty bankowe z których korzystają Polacy. Obywatele Ukrainy mogą otworzyć rachunki we wszystkich placówkach bankowych oraz partnerskich Credit Agricole. Bank oferuje także atrakcyjne warunki cenowe dla przelewów SWIFT na Ukrainę (w planach są również kolejne promocje, którymi mogą być zainteresowani klienci z Ukrainy). Podstawą do rozpoczęcia współpracy z bankiem jest paszport i dokument potwierdzający legalność pobytu na terenie RP.

 – Oferta w językach obcych (oprócz ukraińskiego także w angielskim i francuskim) jest naturalną odpowiedzią na rosnącą liczbę obcokrajowców w Polsce Są oni naszymi potencjalnymi klientami. Nasza propozycja ma na celu ułatwienie im funkcjonowania w sferze finansów w Polscemówi Marcin Data, dyrektor ds. produktów oszczędnościowych i daily banking Credit Agricole.

– W obecnej kampanii skupiamy się na obywatelach Ukrainy. Prezentujemy przejrzystą ofertę w ich języku ojczystym. Każdy z nich będzie mógł dowiedzieć się jak otworzyć konto, znaleźć najbliższy oddział banku, zapoznać się z przetłumaczoną umową czy tabelą opłat i prowizji, itd. – dodaje.

Oferta dostępna jest od początku listopada. Promowana będzie m.in. w pociągach i autobusach na trasach popularnych wśród obywateli Ukrainy. Wsparciem kampanii będą także billboardy oraz działania w Internecie.

Liczba legalnie zatrudnianych w Polsce obcokrajowców wzrasta – wynika z komunikatu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pod koniec czerwca formalnie pracę podjęło 270 tys. osób z Ukrainy. To ponad 75 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Obywatele tego kraju stanowią obecnie dominującą grupę pracowników wśród mniejszości zamieszkujących Polskę. Według Ukraińskiego Centrum Analiz, w kwietniu 2017 r. w Polsce pracowało 1,2 mln obywateli Ukrainy, pod koniec 2017 r. liczba ta może wzrosnąć do 2 mln.

Credit Agricole nie jest jedynym bankiem, który widzi potencjał w przybyszach zza wschodniej granicy. Podobne działania podjęły na przykład BZ WBK i BGŻ BNP Paribas – Polskie banki otwierają się na Ukraińców.