Partner serwisu Visa dla biznesu

Kolejny bank podpięty do ING Bank Śląskiego. Można już „podglądać” rachunki z PKO BP

Fintek
Fintek
#Fintech#ING Bank Śląski
Opublikowano: 20 listopada 2019, 22:39 Aktualizacja: 9 grudnia 2019, 13:22

Kolejne ważne wdrożenie w ING Banku Śląskim w związku z PSD2. Niedawno informowaliśmy, że klienci ING Banku Śląskiego, którzy posiadają rachunki również w mBanku i Banku Millennium (po odpowiedniej konfiguracji) mogą podejrzeć w nich saldo z poziomu aplikacji lub bankowości internetowej Moje ING. Dzisiaj bank powiadomił klientów, że podłączył także możliwość podejrzenia rachunku w PKO BP.

Zmiany w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej ING Banku Śląskiego

W systemie bankowości internetowej i mobilnej Moje ING klienci mogą już dodać konto oraz kartę z PKO BP. Do tej pory mieli dostęp do rachunków prowadzonych przez mBank i Bank Millennium. Jak na razie ING Bank Śląski jako jedyny bank na polskim rynku umożliwia klientom podgląd kont i kart z różnych banków w jednej aplikacji – w Moim ING (agregator finansów udostępnia też Nest Bank, ale na innych zasadach).

Rozwiązanie wdrożono w oparciu o usługę dostępu do informacji o rachunku płatniczym (ang. Account Information Service, AIS) wprowadzoną przez dyrektywę o usługach płatniczych (PSD2). Lista banków będzie dalej rozwijana o kolejne podmioty. Podgląd kont i kart z różnych banków w Moim ING to prosty sposób na łatwiejsze zarządzanie finansami, bez logowania za każdym razem do kilku aplikacji.

Usługa jest bezpieczna i zgodna ze standardami PSD2, a korzystanie z niej jest bezpłatne. To klient decyduje komu, jakie konta i w jakim zakresie udostępnia. Dane w ramach usługi są chronione przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa obowiązujących w sektorze finansowym – czytamy w informacji prasowej.

Agregator rachunków

Uruchomienie podglądu salda rachunku w innym banku to spore wyzwanie technologiczne, nawet po wdrożeniu PSD2 nie jest to tak łatwe jak mogłoby się wydawać z przekazów medialnych. Szybkość ładowania danych na razie można określić mianem „lekko topornej”, ale wynika to z przyjętych technologicznych rozwiązań, które można określić mianem „drobnych świństewek”.

Co do zasady banki nie są tak chętne to ułatwiania konkurencji życia, ale nie ma chyba wątpliwości, że na bazie podglądu rachunku (usługa TPP) w innych bankach będą tworzone nowe usługi, jak również będzie to niebawem standard w całym sektorze bankowym – wiele banków wystąpiło o stosowne licencje. Na obecną chwilę Polacy mają ok. 35 mln kont – drugi rachunek posiada wciąż nieliczny odsetek.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kolejny-bank-podpiety-do-ing-bank-slaskiego-klienci-podejrza-rachunki-w-pko-bp