Nowa funkcjonalność będzie pozwalać podróżującym przejechać autostradami: AmberOne A1 na odcinku Rusocin – Nowa Wieś oraz A4 na odcinku Kraków – Katowice bez konieczności zatrzymywania się w celu dokonania płatności przy bramkach. Szlaban otworzy się po rozpoznaniu numerów rejestracyjnych pojazdu, a opłata będzie pobierana automatycznie po zjeździe z autostrady.

Jak działa Autopay?

Aby skorzystać z usługi Autopay w Banku Pocztowym, wystarczy zalogować się na swoje konto w aplikacji EnveloBank, podać numer rejestracyjny pojazdu i wybrać konto, z którego ma być pobierana opłata za przejazd. Od tej chwili będzie można przejeżdżać bramkami na autostradach: AmberOne A1 na odcinku Rusocin – Nowa Wieś oraz A4 na odcinku Kraków – Katowice bez konieczności pobierania biletu. Z Autopay będą mogli korzystać użytkownicy pojazdów kategorii: 1, 2, 2a, 3, 4 i 5, a pobierana automatycznie opłata za przejazd nie będzie różnić się wysokością od tych uiszczanych w sposób tradycyjny.

Na początek z Autopay skorzystają tylko posiadacze smartfonów z Androidem. Bank chce jednak udostępnić rozwiązanie także na systemy iOS. Według najnowszych danych z aplikacji Autopay korzysta już około 300 tys. Polaków – czytamy w komunikacie Pocztowego.

W ostatnim czasie Pocztowy wprowadził kilka rozwiązań w zakresie bankowości mobilnej. W ubiegłym roku klienci uzyskali między innymi możliwość realizacji płatności za pośrednictwem Google Pay, Apple Pay oraz Garmin Pay, a w marcu tego roku także logowania do aplikacji EnveloBank oraz zatwierdzania przelewów z użyciem biometrii.

Pocztowy jest kolejnym bankiem, który udostępnił automatyczne płatności za autostrady w swojej aplikacji mobilnej. Wcześniej Autopay pojawiło się w aplikacji Banku Millennium.