Santander Bank Polska rozwija otwartą bankowość od czerwca 2020 roku. Jest to możliwe dzięki rozwiązaniom, które wprowadziła unijna dyrektywa PSD2. Bank oferuje w swojej aplikacji mobilnej i bankowości internetowej podgląd rachunków z innych banków (usługa AIS). Natomiast za pomocą usługi PIS klienci mogą inicjować online przelewy środków z takich kont.

W Santander zintegrujesz rachunek z Credit Agricole

Do tej pory klienci Santander Bank Polska mogli integrować rachunki prowadzone w siedmiu bankach: Alior Bank, Bank Millennium, BNP Paribas, ING, mBank, PKO BP i Pekao S.A. Teraz Santander poinformował, że do tego grona dołączył Credit Agricole.

Jak dodać rachunek z innego banku do usługi Santander open? Należy po zalogowaniu do bankowości internetowej Santander, otworzyć „Pulpit”, kliknąć „Dodaj konta z innych banków”, a następnie wybrać odpowiedni bank z listy. W przypadku użycia aplikacji Santander mobile na pulpicie trzeba wybrać „Dodaj”, a następnie „Dodaj konta z innych banków”.

Konieczne będzie zaakceptowanie regulaminu, wyrażenie zgód oraz zalogowanie się do banku, który prowadzi wybrane konto, aby potwierdzić agregację. Zgoda na agregację musi być udzielana ponownie co 90 dni, może być ona wycofana w każdej chwili. Po dodaniu rachunku będzie on widoczny w zakładce „Twoje produkty” w bankowości internetowej i mobilnej.

Dlaczego warto korzystać z Santander open? Oprócz dostępu do salda i historii transakcji różnych rachunków w jednym miejscu można zyskać pewne ułatwienia. Zintegrowanie konta, na które wpływa wynagrodzenie może zaoszczędzić konieczności dostarczenia zaświadczeń o wynagrodzeniu wymaganych w procesie ubiegania się o produkty kredytowe.

Do grona instytucji oferujących podgląd rachunków z innych banków dołączył ostatnio BNP Paribas. W systemie bankowości elektronicznej GOonline można już dodawać swoje rachunki prowadzone w Alior Banku, ING, Millennium, Pekao, PKO BP i Santander Bank Polska.