Organizatorem wydarzenia jest MIT Enterprise Forum Poland, jeden z największych w kraju programów wspierających rozwój innowacyjnych startupów technologicznych. W konferencji wezmą udział m.in. przedstawiciele najwyższej kadry kierowniczej wiodących polskich i międzynarodowych firm, reprezentanci środowiska naukowego i ekosystemu startupowego, inwestorzy zainteresowani efektywną współpracą z młodymi  przedsiębiorstwami, które rozwijają unikalne technologie, a także przedstawiciele rządu i administracji państwowej. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju.

Czytaj także: Trwały nośnik to nie tylko list papierowy. Decyzja UOKiK

Konferencja StartSmart

Konferencja StartSmart. Głos z Polski w sprawie sztucznej inteligencji i internetu rzeczy!

– Co roku MIT Technology Review publikuje listę dziesięciu przełomowych technologii, które rewolucjonizują to, jak żyjemy i prowadzimy biznes. Sztuczna inteligencja znalazła się w takim zestawieniu w 2013 roku. Dziś, czyli zaledwie kilka lat później widzimy, jak bardzo rozwinęła się ta dziedzina. W 2017 r. jedną z technologii przyszłości zostało tzw. „reinforcement learning”, tj. sztuczna inteligencja, która pozwala komputerom uczyć się jak człowiek, bez konieczności przekazywania szczegółowych instrukcji – mówi Magdalena Jabłońska, Dyrektor Operacyjna MIT Enterprise Forum Poland.

– Podczas StartSmart przyjrzymy się bliżej tematyce AI i IoT. Zaproszeni eksperci spróbują odpowiedzieć mi.in na takie pytania jak, czy naszymi doradcami biznesowymi będą wkrótce boty, czy operacje na otwartym sercu będą odbywały się bez udziału człowieka, czy w świecie autonomicznych pojazdów prawo jazdy będzie wkrótce zbędne. Na StartSmart w jednym miejscu spotkają się przedstawiciele takich branż jak fintech, telemedycyna czy smart city oraz eksperci w zakresie samouczących się komputerów i emocji botów – dodaje Jabłońska.

Wśród prelegentów StartSmart „Connected Future: Internet of Things & Artificial Intelligence znaleźli się m.in. Luke Dormeh – dziennikarz specjalizujący się w tematyce sztucznej inteligencji i autor książki „Thinking Machines”; Olga Afanasjeva – dyrektor operacyjna GoodAI, czeskiej firmy oferującej rozwiązania z obszaru sztucznej inteligencji; Grzegorz Pawlicki – dyrektor biura innowacji w PKO Banku Polskim czy Christian Stammel – założyciel i prezes Wearable Technologies.

W trakcie konferencji swoje technologie zaprezentują również przedstawiciele startupów biorących udział w 2. edycji programu MIT Enterprise Forum Poland. Jak twierdzi Magdalena Jabłońska, wiele z nich ma realną szansę na komercjalizację na rynkach zagranicznych.

– Polski ekosystem startupowy rozwija się bardzo dynamicznie, a technologie opracowywane przez naszych młodych przedsiębiorców często są unikalne w skali globalnej. Największe światowe koncerny z rosnącą uwagą przyglądają się rozwiązaniom oferowanym przez innowacyjne firmy znajdujące się na wczesnym etapie rozwoju – mówi Magdalena Jabłońska.

– Podczas konferencji ogłosimy finalistów programu akceleracji MIT Enterprise Forum Poland, którzy pojadą do Bostonu, gdzie będą m.in. prezentować swoje technologie przed inwestorami z USA  – dodaje.

Partnerami konferencji StartSmart „Connected Future: Internet of Things & Artificial Intelligence są MIT Enterprise Forum, MIT Technology Review, Innovation World Cup Series, Rzeczpospolita, Integrated Solutions, PKO BP, KGHM CUPRUM Centrum Badawczo-Rozowjowe, Grupa PGNiG oraz Grupa Adamed.