Konkurs przeznaczony jest dla początkujących zespołów i firm (działających na rynku nie dłużej niż 5 lat) oraz prowadzących działalność B2C i B2B w obszarze finansowo-technologicznym. Zgłoszenia do konkursu można dokonać w dniach 14-30 listopada klikając tutaj. Komisja konkursowa 4 grudnia poinformuje o zakwalifikowaniu się wybranych projektów do dalszego etapu i zaprosi przedstawicieli na spotkania 7 grudnia podczas Impact fintech’17 w Katowicach.

Zgłaszać można firmy w ramach 4 kategorii:

  1. Artificial intelligence & machine learning
  2. Client authentication & fraud prevention
  3. Credit risk & social scoring
  4. Pozostałe

Czytaj także: Bitcoin wart prawie 10 tysięcy dolarów

FIDIASZ – nawet 5 milionów dla fintechów

– Konkurs, który ogłosił właśnie FIDIASZ we współpracy z Impact fintech’17 to niespotykana dotąd okazja dla polskich innowatorów z branży fin-tech. Jest to sektor gospodarki, który będzie odgrywał coraz większą rolę w naszym codziennym życiu, a jak dotąd twórcy tego typu rozwiązań nie mieli możliwości pozyskania tak ogromnego wsparcia i mam tu na myśli nie tylko zaangażowanie środków finansowych. FIDIASZ jest funduszem z prywatnym kapitałem i oferuje nie tylko elastyczną, długoterminową inwestycję, ale przede wszystkim profesjonalne wsparcie doradcze na każdym etapie rozwoju przedsiębiorstwa. Poszukujemy nowatorskich rozwiązań i jesteśmy otwarci na śmiałe propozycje. Nawet jeśli firma jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju – kluczem jest dobry pomysł i zespół. Naszym celem jest poprowadzenie obiecujących firm od start-up’u do przedsiębiorstwa o międzynarodowym zasięgu wyjaśnia Krzysztof Domarecki, założyciel i przewodniczący rady nadzorczej Selena FM S.A.

Poza organizowanym obecnie konkursem FIDIASZ zakłada zainwestowanie w kilka starannie dobranych projektów także z innych branż. Startupy otrzymają fachową pomoc – wiedzę i doświadczenie, zarówno zdobyte przez założyciela Seleny w trakcie 25-letniej historii budowania globalnego sukcesu Grupy, jak i zespołu najwyższej klasy managerów, wyspecjalizowanych w kluczowych aspektach rozwoju biznesu. Szacowany czas wsparcia inwestycyjnego to 6-10 lat. W tym czasie realna jest ewolucja nowego przedsiębiorstwa do międzynarodowej korporacji.

Dzięki prywatnemu charakterowi FIDIASZ dysponuje dużą elastycznością w zakresie wysokości kwot, jakie możne przeznaczyć na jedną inwestycję. Daje to unikalną szansę kompleksowego wsparcia najbardziej obiecujących młodych firm, wsparcia, które miejmy nadzieję zaowocuje ich konsekwentnym rozwojem oraz realizacją skutecznej ekspansji międzynarodowej przez innowacyjnych polskich przedsiębiorców.