Partner serwisu Visa dla biznesu

Konto na Netflixie i Spotify można już doładować z poziomu aplikacji IKO

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Bankowość#PKO BP
Opublikowano: 1 czerwca 2020, 13:08 Aktualizacja: 1 czerwca 2020, 13:08

Klienci PKO Banku Polskiego mogą już kupować karty podarunkowe z poziomu aplikacji IKO. W ten sposób można doładować swoje konto w takich serwisach jak Netflix, Spotify, PlayStation, czy Xbox.

Konto na Netflixie i Spotify można już doładować z poziomu aplikacji IKO

Do tej pory karty podarunkowe były dostępne tylko w serwisie transakcyjnym iPKO – od kwietnia zeszłego roku. Teraz w komunikacie PKO BP czytamy, że taka opcja pojawiła się także w aplikacji mobilnej. W ten sposób można nabyć karty podarunkowe na platformach Allegro, Google Play, PlayStation, Xbox, Spotify, Netflix, CDA Premium, Nintendo, czy Microsoft.

Karty podarunkowe w aplikacji IKO

Dostępne są różne nominały kart, a doładować można zarówno swoje konto, jak i bliskich lub znajomych. Taka opcja jest dostępna w menu zlokalizowanym w górnej części pulpitu aplikacji IKO. Po wybraniu odpowiedniego pola należy wskazać jaką kartę podarunkową chcemy zakupić oraz wybrać jej nominał. Karta trafi do serwisu iPKO, a także zostanie wysłana na adres mailowy. Rozwiązanie nie jest dostępne dla klientów Inteligo.

To kolejne ciekawe wdrożenie w aplikacji mobilnej PKO BP. Kilka dni temu bank poinformował o uruchomieniu asystenta głosowego w ramach funkcji Talk to IKO. Na razie jest ona dostępna tylko dla użytkowników z Androidem, a w ten sposób można między innymi zlecić przelew, sprawdzić historię i stan konta, a także dokonać płatności BLIKIEM.

Od zeszłego tygodnia aplikacja IKO jest także dostępna w Huawei AppGallery. Niestety na razie z apki mogą skorzystać tylko użytkownicy Google Mobile Services. Integracja z Huawei Mobile Services ma nastąpić już niedługo.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

konto-na-netflixie-i-spotify-mozna-juz-doladowac-z-poziomu-aplikacji-iko