Do tej pory karty podarunkowe były dostępne tylko w serwisie transakcyjnym iPKO – od kwietnia zeszłego roku. Teraz w komunikacie PKO BP czytamy, że taka opcja pojawiła się także w aplikacji mobilnej. W ten sposób można nabyć karty podarunkowe na platformach Allegro, Google Play, PlayStation, Xbox, Spotify, Netflix, CDA Premium, Nintendo, czy Microsoft.

Karty podarunkowe w aplikacji IKO

Dostępne są różne nominały kart, a doładować można zarówno swoje konto, jak i bliskich lub znajomych. Taka opcja jest dostępna w menu zlokalizowanym w górnej części pulpitu aplikacji IKO. Po wybraniu odpowiedniego pola należy wskazać jaką kartę podarunkową chcemy zakupić oraz wybrać jej nominał. Karta trafi do serwisu iPKO, a także zostanie wysłana na adres mailowy. Rozwiązanie nie jest dostępne dla klientów Inteligo.

To kolejne ciekawe wdrożenie w aplikacji mobilnej PKO BP. Kilka dni temu bank poinformował o uruchomieniu asystenta głosowego w ramach funkcji Talk to IKO. Na razie jest ona dostępna tylko dla użytkowników z Androidem, a w ten sposób można między innymi zlecić przelew, sprawdzić historię i stan konta, a także dokonać płatności BLIKIEM.

Od zeszłego tygodnia aplikacja IKO jest także dostępna w Huawei AppGallery. Niestety na razie z apki mogą skorzystać tylko użytkownicy Google Mobile Services. Integracja z Huawei Mobile Services ma nastąpić już niedługo.