Partner serwisu Visa dla biznesu

Konto na selfie już dostępne w mBanku

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Bankowość#Konta na selfie#mBank
Opublikowano: 6 lipca 2020, 10:10 Aktualizacja: 1 sierpnia 2020, 16:42

Osoby zainteresowane otwarciem rachunku w mBanku mogą już zrobić to zdalnie – za pomocą selfie oraz krótkiego nagrania wideo. Nowe rozwiązanie jest dostępne na systemach Android i iOS.

Konto na selfie już dostępne w mBanku

Umożliwienie otwarcia konta za pomocą selfie mBank zapowiadał już kilka tygodni temu. Teraz w sklepach Google Play i App Store pojawiła się stosowna aktualizacja. Proces jest całkowicie zdalny, ponieważ klient nie musi umawiać się z kurierem na dostarczenie dokumentów, ani odwiedzać placówki banku.

W mBanku otworzysz konto za pomocą selfie

– Może Twoi znajomi chcą założyć rachunek w mBanku? Wystarczy telefon dowód osobisty i… selfie oraz nagranie video! Nie ma potrzeby odwiedzać placówki lub czekać na kuriera, bo to zdjęcia i wideo potwierdzą tożsamość. Wystarczy pobrać aplikację ze sklepu i wybrać „Otwórz konto” – czytamy w sklepie Google Play.

Jak otworzyć konta za pomocą selfie? Na początek należy wypełnić stosowny wniosek, wyrazić niezbędne zgody, i wybrać kartę płatniczą. Następnie konieczne będzie wykonanie zdjęć dowodu osobistego, selfie i nagranie kilku krótkich wideo z widokiem twarzy. Po weryfikacji klient otrzyma umowę, którą będzie mógł podpisać kodem SMS.

Rachunek będzie aktywny maksymalnie po jednym dniu roboczym, ale wybraną kartę płatniczą będzie można od razu podpiąć do portfela Google Pay i płacić nią mobilnie. Na początek taka możliwość będzie dostępna tylko dla kart Mastercard.

Wcześniej możliwość otwarcia rachunku na selfie wprowadziły między innymi ING Bank Śląski, BNP Paribas, Bank Millennium, czy Credit Agricole.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

konto-na-selfie-juz-dostepne-w-mbanku