Nowa wersja aplikacji IKO na Androida pojawiła się w poniedziałek – wprowadzono w niej przede wszystkim opcję otwarcia konta z wykorzystaniem selfie. Teraz taka możliwość jest dostępna również na urządzeniach z iOS-em – informuje PKO BP. Niestety posiadacze IKO na iPhone’ach nie skorzystają jeszcze z asystenta głosowego.

Nowa wersja aplikacji IKO na systemy iOS

PKO Bank Polski poinformował o nowościach w aplikacji IKO na iOS. To przede wszystkim wideoweryfikacja, czyli konto na selfie. Rachunek można otworzyć zdalnie, wykonując zdjęcie twarzy i dowodu osobistego. Zmienił się także wygląd samej aplikacji – chodzi między innymi o nowy układ menu, odświeżone ikony wszystkich usług i funkcji, czy szybszy dostęp do Powiadomień push.

Nowa wersja IKO na systemy iOS to także dostęp do nowej platformy samochodowej PKO BP – Automarket. Za jej pośrednictwem można online kupić, sfinansować lub wynająć samochód – zarówno nowy, jak i używany. Żeby przejść do Automarketu w aplikacji IKO, wystarczy w dolnym menu wybrać Więcej -> Usługi -> Automarket.

Ostatnia nowość to możliwość zmiany rodzaju konta z poziomu aplikacji. Wystarczy przejść w IKO do rachunku, który chcemy zmienić (Moje produkty -> Konta), kliknąć w menu kontekstowe (ikonka 3 kropek) i wybrać „Zmień rodzaj konta”. W czasie wypełniania wniosku bank zapyta, czy chcemy zamówić kartę do konta, zmienić jej wizerunek lub skorzystać z naklejki zbliżeniowej.

Niestety właściciele iPhone’ów nie skorzystają na razie z asystenta głosowego. Usługę Talk to IKO udostępniono części klientów w maju bieżącego roku. Od poniedziałku jest ona natomiast dostępna dla wszystkich użytkowników z Androidem.