Aplikacja Play24 jest dostępna za darmo w App Store i Google Pay. Każdy użytkownik, który chce doładować konto prepaid w Play24, będzie mógł wykorzystać mobilne formy płatności. Do dodanego już wcześniej BLIKA dołącza Apple Pay i Google Pay. Poza tym konto można doładować także przelewem, czy poprzez przekierowanie na stronę doladowania.play.pl.

Płatności Apple Pay i Google Pay w Play24

Aby wygodnie doładować swoje konto, należy pobrać aplikację Play24 z App Store lub Google Play, a następnie z menu wybrać opcję „Doładuj konto”. Po wpisaniu numeru telefonu oraz kwoty doładowania, wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj płatności – w zależności od posiadanego urządzenia będzie to Apple Pay lub Google Play. Po pozytywnej autoryzacji użytkownika konto zostanie doładowane.

Transakcje za pomocą mobilnych portfeli od Apple i Google oferują ochronę prywatności i bezpieczeństwo. W trakcie płatności nikt nie otrzymuje dostępu do danych użytkownika i nikt takich informacji nie przechowuje. Doładowanie konta Play działa tak jak każda płatność mobilna, więc wymaga weryfikacji klienta. W przypadku iPhone’ów do autoryzacji posłuży FaceID lub TouchID, natomiast posiadacze smartfonów z Androidem potwierdzą swoją tożsamość za pomocą kodu PIN, wzoru odblokowania ekranu lub odcisku palca.

Na razie Apple Pay jest dostępne dla klientów 10 banków w Polsce (pełna lista tutaj). Na mobilny portfel firmy z Cupertino wciąż czekają jednak klienci Banku Millennium, a wdrożenie planowane jest na połowę kwietnia.