Igrzyska są momentem nie tylko kibicowania i oglądania sportów zimowych, ale również promowania najnowszych produktów i usług wielu firm. Z okazji do reklamowania skorzystał m.in. Samsung, który zaoferował uczestnikom smartfony Samsung Galaxy Note 8.

Czytaj także: Ile osób obejrzy Zimowe Igrzyska Olimpijskie?

Koreańczycy z północy unieśli się honorem?

Z oferty skorzystali wszyscy. Wszyscy prócz sportowców z Korei Północnej. Jak poinformował The Washington Post, Koreańczycy odmówili w piątek korzystania z telefonów Samsunga. Mieli możliwość użytkowania sprzętu podczas Igrzysk, jednak musieliby go zwrócić po zakończeniu imprezy.

Korea Północna ma nałożone sankcje, które uniemożliwiają handel luksusowymi produktami. Początkowo wydawało się, że to właśnie z powodu sankcji goście z północy nie mogli cieszyć się gadżetami od Samsunga. Czy wpływ na decyzję sportowców miał komunistyczny reżim? Niewątpliwie. To nie pierwszy przypadek zastraszania sportowców przez rodzinę Kimów. W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, że za złe wyniki na imprezach sportowych, reprezentanci Korei Północnej byli wysyłani do obozów pracy.

Jeżeli chodzi o Samsungi Galaxy 8 , to podobna sytuacja dotyczyła perskich sportowców, którzy również byli przedmiotem obrad ze względu na sankcje wobec Iranu. Zainterweniowało jednak irańskie ministerstwo spraw zagranicznych, problem został zażegnany, a Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował, że sportowcy z Iranu mogą korzystać ze sprzętu oferowanego przez Samsunga.

Czytaj także: Szef Samsunga wyszedł z więzienia