Partner serwisu Visa dla biznesu

Kreditech dostał licencję na pożyczanie w Indiach

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#LendTech
Opublikowano: 17 października 2018, 11:49 Aktualizacja: 30 maja 2019, 10:42

Kreditech otrzymał zgodę Reserve Bank of India na świadczenie usług jako pozabankowa instytucja finansowa.

Dzięki licencji banku centralnego Kreditech zaoferuje nowe usługi dla mieszkańców Indii – chodzi przede wszystkim o pożyczki przez Internet. Warto wspomnieć, że we wrześniu taką samą licencję otrzymał partner i inwestor firmy, czyli PayU.

Kreditech to niemiecka firma założona w 2012 roku, z siedzibą w Hamburgu. Fintech jest partnerem finansowym PayU i działa na takich rynkach jak Indie, Rosja, Hiszpania i Polska.

Kreditech ma zaoferować w Indiach zarówno bezpośrednie pożyczki dla klientów indywidualnych, jak i usługi Lending-as-a-Service dla sprzedawców, co umożliwi partnerom oferowanie indywidualnych produktów kredytowych.  Kreditech jest wspierany przez takich inwestorów, jak PayU, J.C. Flowers, Varde Partners i International Finance Corporation (działającą przy Banku Światowym).

Indie najlepszym rynkiem dla fintechów…

CEO Kreditech David Chan mówi, że ze wszystkich rynków, na których działa Kreditech, to właśnie Indie oferują największy potencjał do rozwoju biznesu. W ciągu najbliższych 5 lat przychody z rynku pożyczek online mają wynieść w sumie 1 bilion dolarów.

W tym kontekście warto przypomnieć o ostatnim sukcesie jednego z inwestorów Kreditech, czyli PayU. W połowie września firma także otrzymała licencję Reserve Bank of India na świadczenie usług jako pozabankowa instytucja finansowa. PayU chce skupić się na rozwijaniu usług mikrokredytów, wykorzystując niemal nieograniczony potencjał indyjskiego rynku. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kreditech-dostal-licencje-na-pozyczanie-w-indiach