Po spektakularnym wzroście ceny Bitcoina pod koniec roku 2017 r. flagowa waluta straciła blisko dwie trzecie swojej wartości między połową grudnia a początkiem kwietnia. Bitcoin od tego czasu odrobił straty do 8079 euro.

Rynki wschodzące

– Korekta nie wpłynęła na aktywność na platformie Luno – w rzeczywistości nawet napędziła nowych użytkowników, którzy dowiedzieli się o Bitcoinie z prasy, która szeroko opisywała sytuację. Obecnie zbliżamy się do 2 milionów klientów na całym świecie, a wzrost jest nadal wykładniczy – stwierdza Timothy Stranex, współzałożyciel firmy i dodaje, że najszybciej rosnący region to Europa.

Luno do niedawna koncentrowało się na rynkach wschodzących, głównie Afryki i Azji. W roku 2017, spółka rozszerzyła działalność na całą Unie Europejska i jest obecnie dostępna w 40 krajach, a HQ zostało przeniesione do Londynu, skąd jest zarządzana. Ruch na platformie „podwaja się co kilka miesięcy”, mówi Stranex, dodając, że Luno nawiązało współpracę z firmą Amazon Web Services zajmującą się przetwarzaniem w chmurze, aby pomóc jej zbudować skalę i wejść na nowe rynki.

Polska wraz z Litwą są liderami, którzy przodują we wzroście użytkowników w całym regionie. Dwa tygodnie temu pisaliśmy, że Parlament Europejski poparł wprowadzenie zmian dotyczących anonimowości użytkowników giełd kryptowalut. Dyrektywa, która obejmuje wszystkie formy dostawców usług w zakresie wymiany krypto, weszła w życie 22 kwietnia 2018 roku. Państwa członkowskie UE mają 18 miesięcy, by zastosować się do nowych przepisów. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Bitcoin wartość