Partner serwisu Visa dla biznesu

Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir dostępny za darmo

Fintek
Fintek
#Fintech#PKO BP
Opublikowano: 23 marca 2020, 11:15 Aktualizacja: 23 marca 2020, 12:26

Klienci PKO Banku Polskiego będą mogli skorzystać z podpisu mSzafir za darmo do końca kwietnia. Promocja ma związek z panującym obecnie stanem epidemii.

Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir dostępny za darmo

Od poniedziałku, 23 marca do końca kwietnia 2020 r., klienci PKO Banku Polskiego i Inteligo będą mogli skorzystać z podpisu mSzafir za darmo i całkowicie online. Na podstawie tożsamości potwierdzonej przez bank (e-Tożsamość od PKO BP), KIR wyda kwalifikowany certyfikat podpisu elektronicznego, dostępny przez 15 minut, który klient będzie mógł wykorzystać do podpisania dokumentu w formacie PDF. Podpis można uzyskać online i złożyć z wykorzystaniem dowolnego urządzenia komputera, tabletu lub smartfona, niezależnie od miejsca, w którym się przebywa czy od pory dnia.

PKO BP i KIR: mSzafir dostępny za darmo

PKO BP i KIR udostępniły podpis mSzafir pod koniec zeszłego tygodnia. Podpis ten umożliwia prowadzenie spraw prywatnych, biznesowych i urzędowych w pełni zdalnie, bez wychodzenia z domu. Tak podpisany dokument ma identyczną moc prawną jak dokument podpisany odręcznie.

– Udostępnienie nieodpłatnej wersji podpisu elektronicznego w chmurze milionom naszych klientów jest konkretnym wkładem PKO Banku Polskiego, jako instytucji zaufania publicznego i największego banku w Polsce, w działania zarówno na rzecz cyfryzacji procesów jak i propagowania odpowiedzialnej postawy obywatelskiej w tym trudnym okresie – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir ma moc prawną równoważną podpisowi własnoręcznemu i jest zgodny z wymaganiami eIDAS. może być wykorzystany w załatwianiu bieżących spraw (np. podpisanie umów, złożenie oświadczeń czy wniosków) bez wychodzenia z domu. W działalności małych i średnich firm oraz osób samozatrudnionych, e-podpis ułatwi realizację działań, które wymagają jednorazowego podpisania dokumentów (np. zamówień, umów lub aneksów do umów). Wykorzystanie mSzafir wesprze również wykonywanie pracy zdalnej, rozszerzając spektrum spraw, które można załatwić zdalnie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

kwalifikowany-podpis-elektroniczny-mszafir-dostepny-za-darmo