Wczoraj pojawił się komunikat, w którym Pragma Faktoring ogłasza poszukiwanie dodatkowego inwestora. Treść komunikatu poniżej.

Czytaj także: Facebook decyduje o kredycie?

Jedziemy na maksa

– Emitent informuje, iż w dniu dzisiejszym została zawarta umowa pomiędzy spółką zależną LeaseLink Sp. z o.o., jej udziałowcami (w tym Pragma Faktoring S.A.) oraz firmą świadczącą usługi w zakresie pozyskiwania źródeł finansowania oraz pozyskiwania inwestorów dla spółek kapitałowych (zwaną dalej Doradcą). Na podstawie tej umowy Doradca będzie świadczył na rzecz LeaseLink oraz jej udziałowców usługi polegające na doradztwie strategicznym i transakcyjnym m.in. przy pozyskaniu kapitału dla LeaseLink poprzez objęcie przez inwestora nowo wyemitowanych udziałów lub też sprzedaży przez udziałowca/udziałowców LeaseLink istotnego pakietu udziałów tej spółki – czytamy w komunikacie.

– Tym samym Emitent podjął decyzję co do rozpoczęcia procesu zmierzającego do sprzedaży całości lub części posiadanych przez siebie udziałów w LeaseLink lub też istotnego dokapitalizowania tej spółki – czytamy dalej.

To ważna informacja dla rynku mikroleasingu w Polsce, ponieważ LeaseLink jest jego niekwestionowanym liderem. Jeszcze w październiku informowaliśmy, że Pragma Faktoring objął kolejne 13% udziałów w firmie za kwotę prawie 10 mln złotych. Wtedy wycena LeaseLink przekroczyła 70 mln złotych. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Polski fintech zgarnia 10 mln zł.

LeaseLink tworzy sektor mikroleasingu w Polsce i wygląda na to, że idzie im tak dobrze, że postanowili zaangażować dodatkowy kapitał. Sukcesy firmy sprawiły, że na rynku zaczęła pojawiać się konkurencja – na przykład w postaci SimplyLease od Siemensa. Więcej o tym projekcie można przeczytać w naszym tekście – Siemens wkracza na rynek leasingu online. Pomoże mu w tym polski fintech.

Zachęcamy także do zapoznania się z wywiadem z Wojciechem Kaźmierskim, prezesem LeaseLink. Opowiedział on nam o działalności firmy, jej modelu biznesowym i planach na dalszą ekspansję – Wojciech Kazimierski: trudno o lepszy przykład fintechu niż LeaseLink.

Poprosiliśmy o komentarz Wojciecha Kazimierskiego. Jest krótki: „Super, pędzimy dalej, jedziemy na maxa”.