Partner serwisu Visa dla biznesu

LeaseLink wprowadza odroczoną płatność

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#e-commerce
Opublikowano: 28 lutego 2019, 14:27 Aktualizacja: 3 czerwca 2019, 10:45

E-commerce rośnie jak na drożdżach w tempie ok. 20% rocznie. Obecnie wartość tego rynku szacowana jest na ok. 50 mld zł. Coraz więcej ludzi chce dokonywać zakupów w sieci, a co za tym idzie – coraz więcej oczekuje wygodnych metod płatności, również tych kredytowanych. Furorę robi odroczona płatność, którą oferuje coraz więcej fintechów.

Odroczona płatność dla konsumentów jest znana i coraz bardziej lubiana. Rośnie liczba transakcji oraz firm, które oferują tę usługę. Jednakże odroczona płatność nie jest dostępna dla przedsiębiorców – chyba, że zakupów dokonują jako konsumenci, a nie „na firmę”. LeaseLink postanowił wypełnić tę lukę. Firma poinformowała, że do oferty leasingu i rat dla firm dołączyli również odroczoną płatność.

Kup teraz – Zarób – Zapłać później

W zasadzie jest to oczywisty krok w rozwoju LeaseLinka, którego śledzimy praktycznie od początku działalności. Firmie stosunkowo szybko udało się zintegrować z ponad 1 tys. sklepów internetowych, ostatnio chwalili się, że mają już 20 tysięcy klientów. Nic dziwnego, że popularność tej usługi rośnie, bo niesamochodowy leasing online jest produktem unikatowym i mało kto zdaje sobie sprawę, że w zasadzie w Polsce nie można w wygodny (typowo internetowy) sposób zawrzeć umowy leasingu.

W tym momencie rozwoju firmy dołożenie kolejnej usługi płatności do zintegrowanego już modelu ze sklepem jest okazją, którą warto wykorzystać. Z usługi odroczonej płatności mogą skorzystać przedsiębiorcy przy zakupach do kwoty 5 tysięcy netto we wszystkich współpracujących z LeaseLink sklepach internetowych.

Jaka jest różnica pomiędzy odroczoną płatnością dla konsumentów i przedsiębiorców? -Konsument odracza płatność aby przymierzyć, dotknąć, sprawdzić jak zakupiony towar wygląda w rzeczywistości – czytamy w informacji prasowej. Klienci dokonujący zakupów na firmę potrzebują materiałów, towarów lub urządzeń aby zrealizować zlecenia na rzecz swoich klientów, zleceniodawców lub wygranych kontraktów.

Odroczenie płatności za te zakupy pozwala im płynnie prowadzić swój biznes nawet wtedy gdy nie dysponują środkami, które mogliby zainwestować przed wygenerowaniem przychodu.  Odroczona płatność dla firm nie jest zatem klasycznym kup teraz i zapłać później ale czymś więcej – kup teraz, zarób i zapłać.

Inne ważne różnice, to pożyczka konsumencka rządzi się innymi prawami niż kredyt dla firmy. Przepisy regulujące kredyt konsumencki są znacznie bardziej restrykcyjne.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

leaselink-wprowadza-odroczona-platnosc