Partner serwisu Visa dla biznesu

Leasing wchodzi na nowy poziom. Dynamiczne oferty cen bez udziału człowieka

Fintek
Fintek
#e-commerce#Fintech
Opublikowano: 27 czerwca 2019, 15:56 Aktualizacja: 27 czerwca 2019, 15:57

Postępująca digitalizacja biznesu daje ogromne szanse na tworzenie i oferowanie innowacyjnych rozwiązań fintechowych, znacznie wykraczających poza tradycyjną bankowość. Dla współczesnego klienta samo wykupienie usługi finansowej przez Internet jest już standardem – natomiast spersonalizowana oferta w cyfrowym procesie wciąż stanowi ewenement.

Mimo usilnych starań w dążeniu do samoobsługi klientów w sposób onlinowy, placówki stacjonarne banków i firm oferujących usługi finansowe, wciąż są niezbędne w procesie sprzedaży. Dlaczego? Brak efektywnych rozwiązań w procesie online pozwalających obsłużyć i zatrzymać nieusatysfakcjonowanego z masowej oferty Klienta, który wymaga spersonalizowanej oferty lub oczekuje możliwości negocjacji. Dla przykładu, aż 60% Klientów sektora postrzega oferty banków jako niedopasowane do ich potrzeb – tak wynika z badań PwC przeprowadzonych na potrzeby konkursu „Gwiazdy Bankowości”.

LeaseLink to fintech działający w branży leasingowej, który od początku swojego istnienia dąży do upraszczania procesów finansowania zakupów przedsiębiorców. Teraz wprowadził do swojego modelu zaawansowane mechanizmy personalizacji oferty do atrybutów oraz potrzeb klienta, które są realizowane w sposób całkowicie zautomatyzowany. Dotychczasowe doświadczenie przy realizacji dziesiątek tysięcy transakcji online pozwoliło firmie LeaseLink zgromadzić ogromne ilości unikalnych, jak na branżę leasingową, danych o preferencjach zakupowych Klientów.

Na ich podstawie fintech stworzył niezwykle efektywne algorytmy ułatwiające dopasowywanie warunków finansowych do danego przedsiębiorcy, całkowicie zastępujące konieczność kontaktu z handlowcem, czy infolinią, w celu negocjacji i personalizacji oferty. Zgromadzone i wykorzystane przez LeaseLink dane stanowią solidną podstawę do stworzonego mechanizmu, który w czasie rzeczywistym pozwala na dopasowanie ceny usługi finansowej – szytej na miarę konkretnego Klienta.

Większa konwersja w e-commerce

Personalizacja oferty w branży to obecnie „must have”. Tym bardziej jeśli właściciele e-sklepów chcą dotrzeć do tzw. klienta firmowego, którego wartość koszyka zakupowego jest ponad 20-krotnie wyższa, niż w przypadku zakupów ratalnych robionych przez indywidualnych konsumentów.

– Wprowadzenie dynamicznych cen jest kluczowym narzędziem do zwiększania konwersji sprzedaży dla klientów firmowych naszych Partnerów w e-commerce. Dodatkowo odzwierciedla naszą pozycję jako lidera branży leasingowej w segmencie online, kreującego bezprecedensowe rozwiązania na rynku –mówi Marcin Suszyński – Szef Działu Analiz i Kreacji Produktów w LeaseLink.

Możliwość płacenia leasingiem jak przelewem jest metodą płatności, zarówno na platformach e-commerce, jak i w punktach stacjonarnych. LeaseLink współpracuje z 3 tysiącami Partnerów, w tym z liderami e-commerce: Allegro, MediaMarkt, czy RTV Euro AGD. Z usług fintechu skorzystało już ponad 20 tys. klientów przedsiębiorców, którzy wskazują szybkość i prostotę procesu oraz jego dostępność 24h/7 jako główne zalety, natomiast możliwość wpisania zakupów w koszty firmy jest dodatkowym atutem.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

leasing-wchodzi-na-nowy-poziom-dynamiczne-oferty-cen-bez-udzialu-czlowieka