Partner serwisu Visa dla biznesu

Legitymacja w smartfonie. Ruszają testy w Ministerstwie Cyfryzacji

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 29 czerwca 2018, 11:43 Aktualizacja: 21 lutego 2019, 21:59

Ministerstwo Cyfryzacji testuje już rozwiązanie umożliwiające korzystanie z legitymacji szkolnej i studenckiej za pomocą smartfona.

Legitymacja w smartfonie. Ruszają testy w Ministerstwie Cyfryzacji

Testy mLegitymacji Szkolnej i mLegitymacji Studenckiej ruszyły w dwóch siedleckich szkołach oraz na miejscowym uniwersytecie. Korzystanie z elektronicznych wersji legitymacji będzie pomocne w różnych życiowych sytuacjach (np. kontrola biletów, wejście do kina, czy biblioteki). Docelowo będą one równoprawne z tradycyjnymi wersjami dokumentów. Niestety, ale na razie mLegitymacje będą dostępne tylko na urządzenia z systemem Android (wersja minimum 6.0). Poniżej prezentujemy grafiki, którymi podzielił się dzisiaj resort cyfryzacji.

Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczyna testy mLegitymacji

Rozwiązanie jest weryfikowane na ograniczonej liczbie uczniów i studentów w oparciu o dane testowe. Zebrane uwagi zostaną wykorzystane na etapie pilotażu, który jest planowany od września tego roku. Do tego czasu planowane jest dostosowanie rozwiązań legislacyjnych. Na obecnym etapie nie jest planowane zastąpienie tradycyjnych legitymacji wersją elektroniczną – oba rozwiązania będą funkcjonować równolegle.

W Siedlcach w projekt zaangażowane są dwie szkoły (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3) oraz Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny. Resort cyfryzacji podjął również współpracę z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w podwarszawskim Halinowie.

mLegitymacja Szkolna i mLegitymacja Studencka są częścią projektu mDokumenty. W jego ramach w ubiegłym roku Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło aplikację mObywatel, która umożliwia użytkownikom pobranie danych osobowych z rejestru PESEL i Rejestru Dowodów Osobistych oraz wzajemnie przekazywanie ich innym użytkownikom aplikacji.

Ministerstwo Cyfryzacji/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

legitymacja-w-smartfonie-ruszaja-testy-w-ministerstwie-cyfryzacji