Partner serwisu Visa dla biznesu

Liczba użytkowników bankowości mobilnej przekroczyła 7 milionów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 26 września 2018, 11:01 Aktualizacja: 21 lutego 2019, 20:55

Zgodnie z najnowszym raportem Związku Banków Polskich już ponad 7 milionów klientów aktywnie korzysta z bankowych aplikacji mobilnych. Natomiast do bankowości internetowej dostęp ma już 36,5 mln Polaków.

Z bankowości mobilnej korzysta już ponad 10 mln Polaków

Takie dane prezentuje raport [email protected] za II kwartał 2018 roku. Według opracowania liczba aktywnych użytkowników bankowości mobilnej wzrosła o 1 mln w porównaniu do poprzedniego kwartału. To naprawdę dobry wynik. Pełny raport można pobrać tutaj.

Prawie 17 mln aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej

Na koniec Q2 2018 liczba rachunków klientów indywidualnych, którzy posiadają dostęp do bankowości internetowej wyniosła blisko 36,5 mln. To wzrost o ponad 5% w porównaniu do Q2 2017. Natomiast „tylko” 16,8 mln klientów loguje się na swoje konto przynajmniej raz w miesiącu – tą grupę traktuje się jako aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej. Po raz pierwszy od roku średnia wartość przelewu klienta indywidualnego spadła do wartości poniżej tysiąca złotych i wyniosła 922,43 zł.

Warto też wspomnieć o danych dla klientów biznesowych. Liczba klientów MŚP posiadających dostęp do bankowości internetowej wynosiła 2,3 mln, ale przynajmniej raz w miesiącu na swoje konto loguje się tylko 62% z nich, czyli niespełna 1,5 mln.

Największy przyrost notują jednak aplikacje mobilne – w II kwartale 2018 z pośród 9 mln użytkowników bankowości mobilnej, aż 7,24 mln aktywnie korzystało z bankowej aplikacji mobilnej. To wzrost o około 1 mln w porównaniu z danymi na koniec marca 2018. Według danych ZBP użytkownicy aplikacji mobilnych stanowią już ponad 43% wszystkich aktywnych klientów bankowości internetowej.

Szczegółowe dane na temat sytuacji w Q1 2018 można znaleźć tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

liczba-uzytkownikow-bankowosci-mobilnej-przekroczyla-7-milionow