Rachunki klientów mają zostać przeniesione bezpośrednio do mBanku. Podobny los zapewne spotka niektórych pracowników Orange Finanse.

Pracownicy Orange Finanse przejdą do mBanku?

mBank i Orange Polska nie byli usatysfakcjonowani z wartości biznesowej Orange Finanse. Nie oznacza to jednak, że telekom rezygnuje ze świadczenia usług finansowych, na co dowodem może być działalność na innych rynkach. We Francji niedawno uruchomiono Orange Bank, natomiast w Afryce z powodzeniem działa Orange Money.

Orange Finanse działało na polskim rynku przez prawie 4 lata i zdobyło około 430 tysięcy klientów. Bez szału. Teraz telekom chce wykorzystać doświadczenie zdobyte w ramach prowadzenia serwisu, a „rozstanie” z mBankiem następuje właśnie z inicjatywy Orange.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że firma pracuje nad uruchomieniem Orange Bank w Polsce, w ramach którego chce rozwijać nowoczesną bankowość mobilną. Na razie nie wiadomo, kiedy taki projekt miałby zostać zrealizowany, ale jest to zapewne kwestia kilku lat, a nie kilku miesięcy. Dlatego niektórzy pracownicy Orange Finanse najprawdopodobniej zostaną przeniesieni do mBanku. Nie ma oficjalnych informacji co dalej z pozostałymi, ale biorąc pod uwagę plany związane z rozwojem usług finansowych przez Telekomy, tzw. „rynkiem pracownika” i kosztami programu dobrowolnych odejść w Orange, to redukcja nie byłaby zbyt rozsądna.