W przypadku podmiotu „E-Prepaid” zawiadomienie dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych (nieuprawniona działalność w zakresie świadczenia usług płatniczych). Przewodniczący KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego przez inny podmiot. Postępowanie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie – czytamy w komunikacie.

Nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF

Z kolei Wellbe NB Alliance LLC to firma z siedzibą na Saint Vincent i Grenadynach. Spółka prowadzi działalność za pośrednictwem platform www.metastocks.org oraz www.metastocks.in. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 2, 3 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

KNF wpisał na listę ostrzeżeń publicznych również dwie platformy: www.rivafinancialsystems.com i www.blueprintglobalpartners.com. W tych przypadkach zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 5 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Pod koniec lipca na liście ostrzeżeń KNF znalazła się także firma GlobalMaxis.

Pełną listę ostrzeżeń publicznych od UKNF można znaleźć pod tym linkiem.