Środki pochodzą od obecnego inwestora Grumpy Invstments (wcześniej Skillion Ventures), funduszu venture capital z Rygi. Pieniądze zostały pozyskane w ramach finansowania serii A.

Mintos pozyskał 5 mln euro. Co planuje fintech?

Mintos to internetowy rynek pożyczek, który oferuje inwestorom detalicznym możliwość inwestycji w kredyty udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe z całego świata. Do tej pory liczba zarejestrowanych inwestorów wynosi ponad 88 tys., a od stycznia 2018 zainwestowali oni na Mintosie już 1 mld euro. Spółka przewiduje, że do końca 2018 roku liczba inwestorów powiększy się do 100 000 oraz do 300 000 do końca 2019 roku

Konto IBAN wraz z numerem konta osobistego zapewni inwestorom działającym na platformie Mintos możliwość dokonywania i otrzymywania płatności międzynarodowych, w tym otrzymywania wynagrodzeń bezpośrednio na rachunek Mintos. Jednocześnie, karta debetowa Mintos umożliwi inwestorom dokonywanie płatności na całym świecie lub w Internecie oraz wypłacania pieniędzy z bankomatów.

Będzie to możliwe dzięki zezwoleniu na emisję pieniądza elektronicznego, o które Mintos wystąpił. Zgodnie z unijną dyrektywą PSD2 w sprawie usług płatniczych, jako instytucja pieniądza elektronicznego, Mintos zapewni ochronę dla środków pieniężnych swoich inwestorów.

Łotewski fintech pracuje także nad aplikacją mobilną, która ma ułatwić korzystanie z zapowiadanych funkcjonalności. Pozyskane środki zostaną przeznaczone również na dalszy rozwój platformy, w tym na pozyskanie nowych użytkowników oraz dalszą ekspansję geograficzną.