Popularna jest również w południowej Europie (Włochy, Hiszpania, Francja), gdzie plasuje się na najniższym stopniu podium wśród aplikacji randkowych. Apka jest również dostępna na terenie Polski i w naszym ojczystym języku. Teraz ten niemiecki Tinder zostaje wykupiony przez The Meet Group za 70 mln USD.

Czy Tinder w Polsce może czuć się zagrożony?

The Meet Group w swoim portfolio posiada już kilka kilka serwisów randkowych. Łącznie posiada 5 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i 1,9 mln dziennie. W firmie pracuje 97 pracowników rozlokowanych w Dreźnie i Berlinie.

Cały rynek aplikacji randkowych zupełnie na nowo kształtuje relacje międzyludzkie. Teraz nawet ktoś bardzo nieśmiały bez problemu może znaleźć swoją drugą połówkę. W Polsce furorę robi amerykański Tinder, który dzięki swojej nowoczesnej formule zostawia w tyle rodzime serwisy pokroju Sympatii.

Pewnym problemem może być jednak ograniczanie funkcjonalności w formie mikropłatności. Już teraz działa Tinder Premium, którego aktywacja kosztuje nas prawie 50 zł miesięcznie. Co oferuje? Między innymi likwiduje limit dziennych polubień i daje możliwość przyznania większej liczby „super like’ów”, czyli polubień widocznych dla samych zainteresowanych.

Tinder jednak na tym nie poprzestaje. Istnieje też Tinder Gold, czyli kolejny level premium. Co daje opcja Gold? Między innymi możemy zobaczyć kto już nas polubił, dzięki czemu wiemy kto jest zainteresowany naszą skromną osobą. Złośliwi twierdzą, że jest to opcja dla wyjątkowych desperatów.

Poprzez tego typu mikropłatności Tinder naraża się na niezadowolenie użytkowników. Kto wie, może świeżo dofinansowane Lovoo wykorzysta nowy kapitał do dalszej ekspansji na zagraniczne rynki? Wszak z Niemiec do Polski nie jest tak daleko… Wtedy poszukiwacze miłości, albo rozrywki, w Internecie mieliby jeszcze większy wybór.

Oczywiście w Lovoo również natkniemy się na konto VIP. Poniżej cennik mikropłatności w Lovoo i korzyści jakie daje konto VIP. Tanio nie jest, ale na pewno taniej niż w Tinderze. Tylko na razie baza użytkowników sporo mniejsza… Kto wie, może już niedługo się to zmieni – przecież większa konkurencja oznacza lepszą usługę.

Lovoo - niemiecki Tinder, mikropłatności

Lovoo - konto VIP, funkcje