Wielkie Księstwo Luksemburga nie zamierza już dłużej pozostawać w cieniu. W kraju rozpocznie działalność niezależne centrum FinTechowe – The FinTech Zone, którego powstanie ma zostać ogłoszone jeszcze w tym tygodniu w luksemburskim Hotel Le Royal – donosi serwis crowdfundinsider.com

Luksemburg to trzecie po Londynie i Zurychu, a drugie „na kontynencie”, europejskie centrum finansowe – wynika z rankingu Global Financial Centres Index. Powstanie FinTech Zone to prywatna inicjatywa biznesmena Matta Eltona.

Strefa przyjazna innowacjom

Nie powinno być żadnym zaskoczeniem, że kraj z tak prężną gospodarką zainteresował się branżą FinTech. Luksemburg jest bogatym i bardzo ważnym ośrodkiem dla europejskich finansów i inwestorów. Teraz w regionie Beneluksu będzie jeszcze prościej założyć własną działalność i wdrażać innowacje na szeroką skalę.

Luksemburski FinTech Zone ma odpowiadać za:

  • stworzenie kultury i świadomości społecznej, dzięki której FinTech będzie mógł zakwitnąć,
  • zbieranie pomysłów w jednym miejscu, dzięki hackathonom i warsztatom,
  • wsparcie we wdrażaniu przełomowych pomysłów i produktów,
  • stworzenie specjalnej obsługi dla zagranicznych firm, które zamierzają rozpocząć działalność w Luksemburgu.

Luksemburg to kraj o powierzchni zaledwie pięciokrotnie większej od Warszawy i czterokrotnie mniejszej od najmniejszego polskiego województwa – opolskiego. Po raz kolejny okazuje się jednak, że czasem to faktycznie jakość, a nie ilość ma znaczenie. Paradoksalnie, ta maksyma może mieć największe zastosowanie właśnie w ekonomii.

/RT