Partner serwisu Visa dla biznesu

Marek Chrzanowski rezygnuje z funkcji przewodniczącego KNF

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#KNF
Opublikowano: 13 listopada 2018, 15:41 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 20:28

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski podał się do dymisji. Ma to związek z porannym artykułem opublikowanym w Gazecie Wyborczej.

Marek Chrzanowski rezygnuje z funkcji przewodniczącego KNF

O dymisji przewodniczącego poinformowała Polska Agencja Prasowa na Twitterze.

Dymisja przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego

Dzisiaj rano w Gazecie Wyborczej opublikowano materiał, z którego wynika, że Marek Chrzanowski zaoferował przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za około 40 mln złotych. Rozmowę z przewodniczącym KNF nagrał właściciel Getinu Leszek Czarnecki i zgłosił sprawę do prokuratury. Pełny stenogram z rozmowy można pobrać tutaj.

Po tym jak powyższe informacje ujrzały światło dzienne, premier Mateusz Morawiecki wezwał Marka Chrzanowskiego do natychmiastowego powrotu do kraju. Przewodniczący przebywał na konferencji w Singapurze. Szef rządu nakazał także jak najszybsze zbadanie sprawy służbom specjalnym i prokuraturze.

Chwilę po publikacji w GW swoje oświadczenie opublikował także sam KNF. Pełne stanowisko nadzorcy można przeczytać tutaj.

– Urząd KNF odczytuje opisane w artykule działania p. Leszka Czarneckiego jako próbę wywierania wpływu na Komisję Nadzoru Finansowego poprzez szantaż, o czym świadczy brak niezwłocznego powiadomienia prokuratury przez p. Czarneckiego w marcu br., do czego był zobowiązany w przypadku uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa przez Przewodniczącego KNF – czytamy w oświadczeniu nadzorcy.

Ostatecznie parę minut po godzinie 15.00 Polska Agencja Prasowa poinformowała o złożeniu dymisji przez przewodniczącego KNF. Marek Chrzanowski piastował tą funkcję od października 2016 roku. Wcześniej zasiadał w Radzie Polityki Pieniężnej.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

marek-chrzanowski-rezygnuje-z-funkcji-przewodniczacego-knf