Zabrocki był dyrektorem zarządzającym iwoca przez ponad 3 lata. iwoca to jeden z najbardziej rozpoznawalnych fintechów pożyczkowych, który udziela finansowania przedsiębiorcom. W sumie udało im się pozyskac ponad 352 mln dolarów od inwestorów, udzielić kredytów dla 25 tys. małych i średnich firm, dopracować silnik pożyczkowy, doprowadzić do kilku istotnych partnerstw z bankami. Ponadto fintech ten w 2018 roku uzyskała rentowność.

20 głównych miast do 2020 roku

Zabrocki poinformował na swoim profilu LinkdeIn, że przechodzi do Kapten. Będzie pełnił funkcję General Menagera w Londynie. Kapten to francuska wersja Ubera. Firma 2 tygodnie temu poinformowała o zmianie nazwy z Chauffeur-Privé właśnie na Kapten, gdyż fintech ten planuje ekspansję zagraniczną i uznał, że francusko brzmiąca nazwa może stanowić przeszkodę w realizacji tych planów. Jest to słuszne założenie.

Kapten w sumie ma 2 mln użytkowników we Francji. Niedawno rozpoczęła działalność także w Lizbonie (Portugalia), gdzie ma 80 tys. użytkowników. Do 2020 roku firma chce działać w 20 głównych miastach Europy. Na pierwszy ogień idzie Genewa i Londyn. Zapewne niebawem aplikacja zawita także w Warszawie.

Kapten od grudnia 2017 roku należy do Daimler AG, czyli właściciela Mercedesa. W kwestii usług mobilnych Daimler AG działa w kooperacji z BMW w ramach wspólnego podmiotu o nazwie Intelligent Apps.