Partner serwisu Visa dla biznesu

Mastercard otwiera pierwsze europejskie Centrum Bezpieczeństwa w Waterloo

Fintek
Fintek
#Cyberbezpieczeństwo#Mastercard
Opublikowano: 17 lutego 2020, 11:22 Aktualizacja: 17 lutego 2020, 11:42

Mastercard zapowiedział otwarcie swojego pierwszego europejskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa. Obiekt ma wspierać współpracę podmiotów z sektora publicznego i prywatnego oraz organów regulacyjnych w celu zwiększania odporności przedsiębiorstw z całej Europy na cyberzagrożenia. 

Mastercard otwiera pierwsze europejskie Centrum Bezpieczeństwa w Waterloo

Centrum będzie się mieścić w europejskiej siedzibie Mastercard w Waterloo, w Belgii. Będzie to pierwszy tego typu obiekt, w jaki firma inwestuje poza Ameryką Północną. Nowe centrum wpisuje się w zobowiązanie Mastercard do zwalczania zagrożeń, na które narażony jest europejski ekosystem płatniczy, w tym instytucje finansowe i firmy fintech. Tymczasowe centrum zostanie uruchomione tej wiosny, a oficjalne otwarcie obiektu zaplanowano na rok 2021.

Mastercard otwiera pierwsze Centrum Bezpieczeństwa w Europie

Centrum będzie współpracować z krajowymi ośrodkami ds. cyberbezpieczeństwa, organizacjami branżowymi, organami ścigania i bankami centralnymi, m.in. z ECRB, ECCFI, Europolem, FS-ISAC, Interpolem, Narodowym Bankiem Belgii, brytyjską Narodową Agencją ds. Przestępczości (NCA) oraz brytyjską agencją NCSC 1 .

Centrum Cyberbezpieczeństwa Mastercard będzie pomagać we wprowadzaniu lepszych praktyk w zakresie zapobiegania oraz zwalczania międzynarodowej cyberprzestępczości i innych zagrożeń dla bezpieczeństwa. Obiekt będzie skupiać ekspertów zarówno z dziedziny cyberzabezpieczeń, jak i zabezpieczeń fizycznych – czytamy w komunikacie.

Nowa inicjatywa ma znacząco usprawnić komunikację wewnętrzną w zespołach Mastercard, jak również komunikację zewnętrzną z klientami i innymi partnerami. Centrum umożliwi firmie Mastercard np. ścisłą współpracę z organami ścigania i klientami biznesowymi w regionie, w celu szybszego udostępniania danych analitycznych oraz prowadzenia skoordynowanej walki z cyberprzestępczością. Ośrodek w Waterloo pomoże również europejskim regulatorom i prawodawcom w pogłębianiu wiedzy i dzieleniu się najlepszymi praktykami.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mastercard-centrum-bezpieczenstwa-europa