Monese to aplikacja, dzięki której można otworzyć rachunek bankowy w Wielkiej Brytanii i w krajach strefy euro. Konto można uruchomić bez posiadania lokalnego adresu zamieszkania, historii kredytowej, czy statusu rezydenta. Apka jest dostępna w języku polskim, a sam rachunek posiada międzynarodowy numer IBAN. Z usług Monese korzysta ponad 2,5 mln klientów.

Mastercard i Monese rozszerzają współpracę

Wielowalutowe konta Monese są już dostępne dla użytkowników w 31 krajach. Mogą oni płacić zbliżeniowo kartami wydanymi do kont wszędzie tam, gdzie akceptowane są płatności Mastercard.

Obie firmy podejmują działania w zakresie włączenia finansowego, mając na uwadze szczególnie osoby pracujące „od zlecenia do zlecenia”, samozatrudnione bądź też pracujące poza granicami kraju swojego urodzenia. Mastercard i Monese starają im się ułatwić dostęp do usług bankowych oraz wygodnych płatności elektronicznych – czytamy w komunikacie.

W ramach partnerstwa Mastercard wesprze Monese w zapewnieniu lokalnej oferty produktów dla konsumentów na europejskich rynkach, jak również pomoże wzmocnić podstawową ofertę produktową.

W lipcu bieżącego roku Monese rozszerzyło także współpracę z PayPalem, dzięki której klienci mogą korzystać z Monese w połączeniu z kontem PayPal. Więcej na ten temat przeczytacie w podlinkowanym tekście.

/RT