Verestro (wcześniej uPaid) specjalizuje się w rozwijaniu, integracji i zarządzaniu API dla banków i partnerów fintech, np.: płatności NFC, HCE, QR i person-to-person, rozwiązań lojalnościowych, czy kart wirtualnych i zarządzania kartami i wydatkami. Rozwiązania spółki obecne są już na ponad 20 rynkach, a 85% jej przychodów generowanych jest z działań na rynkach zagranicznych, takich jak: Europa Środkowo-Wschodnia, Bałkany, Bliski Wschód, USA, Azja Południowo-Wschodnia – czytamy w komunikacie Mastercard.

Fintech Verestro pozyskał finansowanie od Mastercard

Mastercard współpracę z Verestro rozpoczął już w 2011 r. Fintech jest wieloletnim partnerem programu Mastercard Engage. Oprócz finansowania, Mastercard wesprze spółkę dostępem do rozległej, globalnej sieci partnerów finansowych i handlowych.

– Polska jest rynkiem zaawansowanym, jeśli chodzi o rozwój płatności bezgotówkowych, szczególnie zbliżeniowych. To czyni nasz kraj doskonałym kandydatem na regionalny hub fintech, w którym rozwijają się obiecujące spółki z obszaru płatności, z potencjałem międzynarodowego sukcesu. W Mastercard w ten sukces głęboko wierzymy, dlatego wspieramy spółki, takie jak operator BLIK-a, czyli Polski Standard Płatności, czy Verestro. Rozwój Verestro w ostatnich latach miałem okazję obserwować z bliska. Tym bardziej jestem przekonany, że przed nią kolejne, spektakularne projekty biznesowe. Cieszę się, że możemy wesprzeć jej dalszy, międzynarodowy rozwój” – mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację w Mastercard Europe.

– Poza Europą silnie stawiamy na zdobywanie nowych klientów w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. Już teraz prowadzimy tam projekty i cieszymy się bardzo dobrą reputacją. Wszystko to skłania nas do poszukiwania nowych miejsc do rozwijania działalności. Planujemy otwarcie biur w Dubaju i Singapurze” – dodaje Tomasz Kupka, Szef Sprzedaży Verestro.

Mastercard zaangażował się już we współpracę z takimi spółkami jak BLIK, Zen, Twisto, Aion, DiPocket czy Trevica (obecnie Mastercard Payment Transaction Services).