Akcja #MastercardGrazWOSP na Twitterze już po raz piąty – firma przekaże 5 zł na Orkiestrę za wpis każdego, unikalnego użytkownika z tym hashtagiem. Tradycyjnie będzie także sponsorem „Światełka do nieba” i zapewni bezcenne emocje w strefie Mastercard w Miasteczku WOŚP w Warszawie.

Czytaj także: Tencent opanowuje nowe obszary cyfrowego rynku

Jak możemy pomóc za pośrednictwem Internetu?

W tym roku, już po raz piąty z rzędu, będzie można przekazać darowiznę na rzecz Orkiestry za pomocą Twittera, dzięki akcji specjalnej „Mastercard gra z WOŚP”, która co roku cieszy się ogromną popularnością wśród twitterowiczów, nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Za wpis każdego, unikalnego użytkownika na Twitterze opublikowany 14 stycznia 2018 r. (od godz. 00:00 do 23:59) i oznaczony hashtagiem #MastercardGrazWOSP, firma przekaże 5 zł na konto Fundacji. W ubiegłych latach dzięki zaangażowaniu internautów w tę akcję Mastercard przekazał na rzecz Fundacji WOŚP łącznie ponad 650 tysięcy złotych.

Czytaj także: Bank Pocztowy udostępnia mikrofaktoring

Wpłacanie darowizny online

Jeszcze do niedzieli włącznie można korzystać też z indywidualnych eSkarbonek wolontariuszy WOŚP, które umożliwiają im kwestowanie również w internecie. Każdy pełnoletni wolontariusz WOŚP może wygenerować i udostępnić swój unikalny link, za pomocą którego można wpłacać darowizny online, m.in. portfelem cyfrowym Masterpass. Warto zatem rozglądać się w swoich kanałach społecznościowych i szukać wśród znajomych wolontariuszy WOŚP z ich „wirtualną puszką”.

eSkarbonki działają na podstawie współpracy z popularną platformą zbiórek zrzutka.pl. Wszystkie eSkarbonki wolontariuszy są dostępne tylko pod linkami zaczynającymi się od domeny zrzutka.pl, która jest chroniona najwyższym certyfikatem bezpieczeństwa, rozpoznawalnym po zielonej kłódce wyświetlającej się obok paska adresu w przeglądarce internetowej.

Czytaj także: Fake news wyrażeniem roku 2017

Bezgotówkowe wsparcie w strefie Mastercard

Jeśli nie znajdziemy wśród naszych znajomych wolontariuszy z „wirtualnymi puszkami”, można również przekazać donacje za pomocą głównej eSkarbonki. Każdy datek pojawi się na stronie eSkarbonki w postaci światełka-gwiazdki, którą można podpisać swoim imieniem lub pozostawić anonimową. Wielkość gwiazdki zależy od wpłaconej kwoty. Przekazując środki za pomocą portfela cyfrowego Masterpass, światełko będzie kolorowe i dwa razy większe.

Bezgotówkowo będzie można wesprzeć Orkiestrę także w strefie Mastercard w Miasteczku WOŚP, pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Stanie tam specjalny interaktywny totem umożliwiający dokonanie wpłaty za pomocą karty. Każda donacja będzie nagradzana specjalną animacją na ogromnym ekranie.

Czytaj także: Polacy muszą odnaleźć się w cyfrowej rzeczywistości

Niebo nad Warszawą rozbłyśnie po raz kolejny

Podobnie jak w poprzednich latach, Mastercard jest sponsorem pokazu sztucznych ogni, czyli „Światełka do nieba”, podczas finałowego koncertu WOŚP w Warszawie. Chwilę przed pokazem ze sceny zostanie ogłoszona też Bezcenna Niespodzianka dla jednego ze sztabów WOŚP, zgłoszonego przez wolontariuszy Fundacji. Każdy z nich miał bowiem szansę, przy zakładaniu własnych eSkarbonek, na zaproponowanie niespodzianki, która ucieszyłaby ich Orkiestrowych przyjaciół.

Czytaj także: Robot pracujący ramię w ramię z człowiekiem? Do tego daleka droga

Siła Orkiestry jest niesamowita. Każdego roku w dniu Finału Polacy jednoczą się wokół szlachetnego celu. Również Mastercard dołącza do tej wyjątkowej akcji, starając się jak najbardziej ułatwić darczyńcom przekazywanie donacji. Dziś nie musimy już mieć ze sobą gotówki, aby dołożyć ‘cegiełkę’ od siebie. Równie dobrze można to zrobić bezgotówkowo, i to na kilka sposobów mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.

– Nie musimy nawet wychodzić z domu – wystarczy, że opublikujemy odpowiedni hashtag na Twitterze albo wpłacimy środki do wirtualnej eSkarbonki znajomego wolontariusza. Bardzo łatwo jest zatem okazać swoje dobre serce i mamy nadzieję, że będzie to miało przełożenie na wielkość zbiórki, a co za tym idzie – na wsparcie tegorocznego celu Orkiestry – dodaje.

Czytaj także: mBank przekaże styczniowe prowizje na rzecz WOŚP

Pomoc przez cały rok

Tak jak w poprzednich latach, darczyńcy będą mogli przekazywać swoje datki również zbliżeniowo  kartami płatniczymi oraz telefonami, dzięki zbliżeniowym terminalom, w które będzie wyposażona część wolontariuszy WOŚP.

Mastercard wspiera Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie tylko w czasie Finałów, ale przez cały rok. Jest partnerem Przystanku Woodstock oraz współfundatorem 150 tysięcy apteczek pierwszej pomocy, rozdawanych uczniom szkół uczestniczących w programie „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Donacje dla Fundacji przez cały rok mogą przekazywać też posiadacze kart Mastercard lub Maestro uczestniczący w programie Priceless Specials, przeznaczając na jej rzecz punkty zebrane w ramach programu.

Czytaj także: Oświadczenie Banku Pekao S.A w sprawie współpracy z WOŚP