Partner serwisu Visa dla biznesu

Mastercard nawiązał współpracę z Marqeta. Ważna wiadomość dla fintechów

Fintek
Fintek
#Fintech#Mastercard
Opublikowano: 22 stycznia 2020, 11:40 Aktualizacja: 22 stycznia 2020, 11:44

Amerykański fintech Marqeta nawiązał współpracę z Mastercard. Jej celem jest szybsze wydawanie kart dla fintechów w Europie.

Marqeta

Marqeta to amerykański fintech, który stworzył otwartą platformę API dla fintechów umożliwiającą szybkie przejście procedury niezbędnej do wydawania kart płatniczych, a także dostosowania ich parametrów do usług, które dany startup fintech chce dostarczać na rynek.

Marqeta powstała w 2010 roku, w sumie pozyskała od inwestorów ponad 370 mln dolarów – z tego 260 mln dolarów w maju 2019 roku. Z usług fintechu w USA korzysta m.in. Square, Doordash, Kabbage czy Affirm. Obecna wycena spółki to ponad 2 mld dolarów. W październiku 2018 roku fintech otworzył biuro w Londynie celem ekspansji na europejskim rynku. Współpraca z Mastercardem ma to ułatwić.

Rozwiązanie stworzone dla fintechów takich jak Twisto

W październiku 2019 roku fintech nawiązał współpracę z Visa, której celem jest stworzenie przyjaznej ścieżki dla wydawców kart na 10 rynkach w rejonie Azji i Pacyfiku. W Europie natomiast, co ogłoszono 16 stycznia, Marqeta nawiązała współpracę z Mastercardem na rynku europejskim.

Ian Johnson, Head of European Growth at Marqeta powiedział, że współpraca z Mastercardem, ma umożliwić szybsze i łatwiejsze wejście na rynek takim fintechom jak Twisto. Dzięki rozwiązaniu Marqeta znany w Polsce fintech Twisto, specjalizujący się w odroczonych płatnościach, zdobył 70 tys. rejestracji i wydał ponad 20 tys. kart – czytamy na Fintech Global.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

mastercard-nawiazal-wspolprace-z-marqeta-wazna-wiadomosc-dla-fintechow